Strona główna Wydarzenia Świdnica Małe ZOO w Świdnicy

Małe ZOO w Świdnicy

11

Na razie dotarły owady, ale już wkrótce dołączą gryzonie, płazy i gady. Świdnickie Nadleśnictwo podpisało umowę z wrocławskim Ogrodem Zoologicznym, która pozwoli stworzyć mini ZOO w Świdnicy.

Kruszczyca, jeden z 6 owadów, które trafiły do Stacji Edukacji Ekologicznej. Zdjęcie Nadleśnictwo Świdnica

Wczoraj przyjechało 6 gatunków owadów, które będą hodowane w Stacji Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Świdnica. W najbliższym czasie do owadów dołączą również gryzonie oraz płazy i gady. W ramach wsparcia ZOO otrzymało od nadleśnictwa próchno bukowe, które stanowić będzie pokarm dla owadów.

W stacji powstaje mała zagroda, w której umieszczone zostaną świnki morskie i inne gryzonie, chętnie hodowane w domach. Pracownicy stacji chcą, by dzieci, zanim zaczną prosić rodziców o kupno takich zwierząt, najpierw poznały zasady opieki. – To nie są zabawki, o czym wielu ludzi zapomina. Potrzebują stałej troski, właściwego odżywiania, czystych klatek i ruchu – dodają leśnicy.

Stacja Edukacji Ekologicznej przy Świdnickim Nadleśnictwie przy ulicy Sikorskiego 11 czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.00 oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Poprzedni artykułMPK dalej w grze o autobusy
Następny artykułZginął pod gruzami [ZDJĘCIA/VIDEO]