Strona główna Wydarzenia Wielkie serca dla Natalii

Wielkie serca dla Natalii

0

Nie trzeba już się martwić o dojazdy do szpitala we Wrocławiu, o leki i specjalną żywność. Przynajmniej na jakiś czas rodzina ciężko chorej, 4-letniej Natalii Fedak z Żarowa ma pieniądze na najpilniejsze potrzeby. Podczas pierwszej, trwającej miesiąc akcji udało się zebrać 6 739,31 zł – informuje świdnickie Stowarzyszenie “Jula”.

Natalia z młodym artystą plastykiem Mariuszem Kędzierskim i ks. Pawłem Pleśnierowiczem podczas zbiórki w Galerii Świdnickiej

Przez cały wrzesień w rodzinnym mieście dziewczynki dzięki pomocy samorządu i placówek oświatowych organizowane były festyny, wielka akcja zbiórki przeprowadzona została także w Galerii Świdnickiej. W pomoc chorej na białaczkę limfoblastyczną 4-latce włączyło się wielu wolontariuszy, artystów, zespołów tanecznych i wokalnych, sportowców, dzieci, firm. Pieniądze są bardzo ważne, ale – jak podkreślała mama Natalii – jeszcze cenniejsze jest wsparcie psychiczne. Wolontariusze ze Stowarzyszenia “Jula” nie tylko organizowali zbiórki, ale także dbali o Natalię na co dzień. M.in. odnowili pokój dziewczynki i jej brata, kupili nowe, piętrowe łóżko, ozdobili ściany postaciami z bajek. Samotnie wychowująca dwójkę dzieci Magdalena Burzyńska wcześniej mogła liczyć tylko na wsparcie dziadków dzieci. Teraz ma grono oddanych przyjaciół.

Leczenie Natalki, która choruje od wiosny tego roku, może potrwać nawet dwa lata. Jest ogromna szansa na to, że ta niezwykle pogodna i dzielna dziewczynka odzyska zdrowie i będzie mogła się cieszyć życiem, jak większość jej rówieśników. Stowarzyszenie “Jula”, którego 4-latka jest pierwszą podopieczną, zapowiada kolejne akcje. Tymczasem codziennie można wpłacać datki na leczenie Natalii na konto:

Stowarzyszenie “Jula”

Nr konta 76 2490 0005 0000 4530 4589 1063 z dopiskiem dla Natalii Fedak

asz