Strona główna Bez kategorii Startuje szkoła szybowcowa

Startuje szkoła szybowcowa

6

W powiecie świdnickim rusza pierwsza szkoła dla pilotów szybowcowych. Świebodzickie Towarzystwo Lotnicze uzyskało certyfikat, upoważniający do rozpoczęcia szkoleń szybowcowych na gminnym lądowisku. Organizacja pozytywnie przeszła audyt przeprowadzony przez Urząd Lotnictwa Cywilnego we wtorek, 16 października – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Spirit of Świebodzice

– To oznacza, że możemy już rozpoczynać nabór chętnych na szkolenia – mówi Grzegorz Glegoła, prezes TLŚ. – Myślę, że będzie to bardzo ciekawa oferta dla mieszkańców całego regionu, mamy już sporo wstępnych deklaracji.

Latania szybowcem można się uczyć od 15. roku życia. Szkolenia praktyczne będą prowadzone oczywiście na gminnym lądowisku w Świebodzicach, a zajęcia teoretyczne w Miejskim Domu Kultury, w którym Towarzystwo ma swoją siedzibę. Data spotkania organizacyjnego zostanie wkrótce podana.

Wszystkie osoby zainteresowane szczegółami, lub chcące przesłać swoje wstępne zgłoszenie, mogą kontaktować się z szefem TLŚ Grzegorzem Glegołą, na adres mejlowy: [email protected]

A tymczasem na lądowisku przybył nowy samolot. To niewielki morane-soulnier, dla którego świebodzickie lądowisko stało się miejscem bazowym. Ciekawostką jest fakt, że samolocik przyleciał aż z Malmo bezpośrednio do Świebodzic w czasie 3h 15minut. A jego właściciele nazwali maszynę Spirit of Świebodzice.

Poprzedni artykułKrysiak i Gacek pojadą 22. Rajd Dolnośląski
Następny artykułMarek Krajewski: Nie napiszę o Świdnicy