Strona główna Wydarzenia Żarów Komputery dla biblioteki

Komputery dla biblioteki

0

Jeszcze w tym roku do żarowskiej Biblioteki Publicznej trafi 10 tysięcy złotych. Placówka pozyskała właśnie dotację na zakup sprzętu komputerowego z Instytutu Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2012 pn.” Kraszewski. Komputery dla bibliotek” – informuje Agnieszka Gryc, rzecznik prasowy UM w Żarowie.

– Nazwa programu nawiązuje do obchodzonego obecnie Roku Józefa Ignacego Kraszewskiego, ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. – Cieszymy się, że z tej okazji udało nam się pozyskać kolejne środki dla naszej biblioteki – mówi dyrektor Biblioteki Publicznej w Żarowie Stanisława Biernacka. Dotacja zostanie przeznaczona w całości na zakup trzech nowoczesnych zestawów komputerowych oraz urządzenia wielofunkcyjnego. – Tym sposobem obecny sprzęt z Czytelni Internetowej zostanie przeniesiony do Oddziału Dziecięcego, tworząc od dawna oczekiwany przez najmłodszych użytkowników „Kącik Internetowy” – dodaje dyrektorka.

To kolejna dotacja uzyskana w tym roku przez żarowską Bibliotekę Publiczną. W maju placówka na realizację swoich działań pozyskała prawie 10 tysięcy złotych. W ramach Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” otrzymała 8,5 tysiąca złotych i blisko tysiąc złotych z programu „Akademia Orange dla bibliotek” realizowanego przez Fundację Orange w Warszawie, na pokrycie kosztów z tytułu opłat abonamentowych dostępu do Internetu.

W żarowskiej bibliotece od 2006 roku działa czytelnia Internetowa, z której bezpłatnie korzystają mieszkańcy miasta i gminy Żarów, a także osoby przyjezdne.

Poprzedni artykułByły nieprawidłowości w Tesco
Następny artykułKryształ za przetarg na łącznik