Strona główna Polityka Kryształ za przetarg na łącznik

Kryształ za przetarg na łącznik

11

Starostwo Powiatowe w Świdnicy zostało nagrodzone przez miesięcznik „Przetargi Publiczne” za fachowe i profesjonalne przeprowadzenie przetargu na inwestycję pod nazwą „Budowa drogi powiatowej nr 3396 D na odcinku między drogą krajową nr 5 a drogą wojewódzką nr 382 i ulicą Stęczyńskiego w Świdnicy”.

Miesięcznik „Przetargi Publiczne” to największe i opiniotwórcze pismo opisujące zagadnienia z dziedziny zamówień publicznych. Starostwo Powiatowe w Świdnicy zdobyło wyróżnienie w kategorii „Inwestycje wpływające na poprawę funkcjonowania infrastruktury drogowo-komunikacyjnej”.  – Cieszymy się z tego wyróżnienia, zwłaszcza, że zostało ono przyznane przez tak fachowe i poważne pismo jak „Przetargi Publiczne”. To niezwykle miło, że ktoś docenił nasz trud w przeprowadzeniu tak wielkiej inwestycji, zwłaszcza, że kapituła miała trudny wybór, gdyż do konkursu zgłoszono ponad 300 inwestycji – komentuje przyznanie wyróżnienia starosta świdnicki Zygmunt Worsa. – Przyznane wyróżnienie to uznanie dla całego zespołu pracowników zajmujących się budową drogi 3396 D. Głównie ta inwestycja została oceniona jako jedna z najlepszych zrealizowanych w Polsce, zarówno pod kątem zamówień publicznych jak i przebiegu realizacji i terminowości, chociaż kosztowało nas to wszystkich dużo zdrowia. Jednakże jest to sukces, który został dostrzeżony i doceniony przez niezależną instytucję zewnętrzną. Stawia się nas teraz jako wzór w sposobie przeprowadzania i realizacji poważnych i dużych inwestycji. Patronat nad konkursem objęli między innymi wiceprezes Rady Ministrów Waldemar Pawlak, Minister Edukacji Narodowej oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W imieniu starosty świdnickiego nagrodę 15 października w podwarszawskiej Jachrance odebrał zastępca dyrektora Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Leszek Loch.

Kolejnym wyróżnieniem dla powiatu świdnickiego jest też nominacja do nagrody Gospodarczej Dolnośląski Gryf. Dolnośląski Gryf to konkurs organizowany przez Zachodnią Izbę Gospodarczą, Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Celem konkursu, jak czytamy w regulaminie jest „Promowanie idei przedsiębiorczości i kreatywności gospodarczej w środowisku przedsiębiorców i działaczy samorządów terytorialnych jako podstawowego warunku dynamicznego i harmonijnego rozwoju gospodarczego i cywilizacyjnego Dolnego Śląska”. Wśród nominowanych w kategorii „Jednostka samorządu terytorialnego”, oprócz powiatu świdnickiego, znalazły się takie samorządy jak: Gmina Miejska Zgorzelec i Gmina Środa Śląska.

Piotr Dębek

Starostwo Powiatowe w Świdnicy

Poprzedni artykułKomputery dla biblioteki
Następny artykułMimo zarzutów kradli dalej