Strona główna Wydarzenia Świdnica Spółdzielnia z sukcesem od dwóch lat

Spółdzielnia z sukcesem od dwóch lat

3

„Niepełnosprawni Aktywni” tak nazywa się spółdzielnia socjalna, która w piątek, 21 września świętowała dwulecie swojego istnienia w towarzystwie przedstawicieli władz miasta, powiatu i jednostek zajmujących się pomocą potrzebującym.

Dwa lata istniejemy i nas nie zawiedliście. Jesteśmy jedną z nielicznych spółdzielni, którą tworzą w całości osoby niepełnosprawne. Od początku mogliśmy liczyć na bardzo dużą pomoc również miasta – mówiła Bernadetta Przyborowska ze Świdnickiej Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej „Niepełnosprawni Aktywni” i dodała: – Na co dzień zajmujemy się porządkowaniem grobów, w Urzędzie Miejskim prowadzimy punkt ksero. Dostarczamy pocztę do klientów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Naszą pracą chcemy dać też nadzieję innym, że warto próbować. Ludziom zdrowym nie jest łato znaleźć pracę, a co dopiero niepełnosprawnym. Teraz czujemy się potrzebni ludziom.

Cenię sobie, że udało się stworzyć spółdzielnię, która nie tylko niesie pomoc innym, ale również osobom niepełnosprawnym pomaga i pozwala mimo różnych przeszkód oraz trudności na wyjście z domów. Życzę, by kolejne pomysły się udawały i chciałbym podziękować za ofiarną pracę uśmiech i życzliwości, na którą mogą liczyć osoby odwiedzające Urząd Miejski – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

***

Czym jest spółdzielnia socjalna?

Spółdzielnia socjalna to szansa dla ludzi w szczególnej sytuacji, zagrożonych marginalizacją ze względu na bezrobocie, czy niepełnosprawność. Jest to przedsiębiorstwo społeczne, które łączy w sobie pracę zarobkową z działalnością przynoszącą pożytek dla całego społeczeństwa w myśl zasady „przez ludzi, dla ludzi”, a więc cechy firmy komercyjnej i organizacji pozarządowej. Praca w spółdzielni daje szansę powrotu do życia społecznego i aktywności na rynku pracy.

Więcej informacji o świdnickiej spółdzielni: www.niepelnosprawniaktywni-swidnica.org.

 

 

Poprzedni artykułMagazyn Swidnica24.pl w ostatni dzień lata
Następny artykułTaka miłość nie ma szans