Strona główna Konkursy O kropelce ze Świdnicy do Kłodzka

O kropelce ze Świdnicy do Kłodzka

8

Pięćdziesiąt jeden załóg zgłosiło swój udział w drugiej edycji Rajdu o Kropelce. Tegoroczna trasa będzie wiodła ze Świdnicy do Kłodzka. Zadanie, jakie postawiono przed uczestnikami jest bardzo proste – rajdowa załoga musi spalić jak najmniej paliwa.

Po sukcesie, jakim cieszył się I Regionalny Rajd o Kropelce, na pełnych obrotach szykowana jest druga edycja. Start zaplanowano na 29 września ze świdnickiego Rynku. – Rajd przejedzie drogami powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, dzierżoniowskiego i kłodzkiego. Jego uczestnicy będą podróżować w normalnym ruchu. Wyróżniać będą ich jednak specjalne naklejki umiejscowione na drzwiach samochodów i masce. Co najmniej w kilku miejscach zorganizowane zostaną specjalne, widowiskowe „próby” manualne i turystyczne. Zawodnicy rajdu w ciągu kilku godzin odwiedzą ciekawe miejsca. Pełna trasa rajdu zostanie opublikowana dopiero na godzinę przed startem – mówi Robert Jagła, pomysłodawca i dyrektor świdnickiego Rajdu o Kropelce.

Do udziału w II Rajdzie o Kropelce organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy interesują się ekonomiczną jazdą i dobrą zabawą. W czasach, gdy ceny paliwa są tak wysokie, nasz rajd uczy ekonomicznej jazdy, a co za tym idzie oszczędzamy pieniądze i środowisko naturalne. Rajd o Kropelce to świetna okazja do wspólnego podróżowania i odkrywania tajemnic Dolnego Śląska. Przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji oraz nową trasę. Zabierzcie ze sobą dobry humor oraz słoneczną pogodę – mówi Jagła.

Uczestnicy muszą starać się pokonać trasę w jak najkrótszym czasie. Po drodze będą musieli rozwiązać rozmieszczone na trasie zadania. Jedyny koszt, jaki ponoszą uczestnicy, to wpisowe w wysokości 20 złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na organizację cateringu dla drużyn. Na mecie organizatorzy na swój koszt tankują wszystkim uczestnikom baki do pełna, wyrównując w ten sposób zużytą podczas zabawy ilość paliwa.

– Dotychczas swój udział w II Rajdzie o Kropelce zgłosili nie tylko mieszkańcy Świdnicy, ale też Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Bielawy, Wrocławia, Legnicy, Jeleniej Góry i Kłodzka – mówi Joanna Paruch z agencji medialnej Arete.

Regulamin imprezy oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.rajdokropelce.pl.

Poprzedni artykułPiłkarskie rezultaty
Następny artykułWeekend z piłką ręczną