Strona główna Kultura Zapisz dziecko do Młodzieżowego Domu Kultury

Zapisz dziecko do Młodzieżowego Domu Kultury

1

Chociaż w największym ośrodku kulturalnym skupiającym młodzież w Świdnicy, trwają właśnie półkolonie, już można zapisywać dzieci na zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2012/2013.

Młodzieżowy Dom Kultury szykuje się do kolejnego roku edukacyjnego. Od września, przez cały rok  od poniedziałku do piątku, a nawet w soboty, będą odbywały się bezpłatne zajęcia dotyczące różnorodnej tematyki. MDK działa w systemie popołudniowym, wszystko po to, aby efektywnie wypełnić pozaszkolny czas młodych, ambitnych świdniczan.

Dlaczego warto?

Oferta świdnickiego MDK trafia nawet w najbardziej wyrafinowane gusta. Od lat Młodzieżowy Dom Kultury cieszy się bardzo dobrą opinią, czego potwierdzeniem jest nie tylko zadowolenie wychowanków, ale też ich indywidualne osiągnięcia. Czas tu spędzony nie jest tylko przerywnikiem, ani też przysłowiową „zapchajdziurą”. Absolwenci, potwierdzają  prestiż zajęć prowadzonych w MDK, swoimi wyborami dotyczącymi ich zawodowej przyszłości. Wielu z nich wybrało zawody zgodne z tematyką zajęć, na które uczęszczali. Być może dlatego, że w pozalekcyjnych zajęciach szczególną uwagę kładzie się na efekty. Prowadzący zajęcia nie stawiają ocen, chociaż oceniają. Jednak dzięki opiniowaniu pracy ucznia młodzi ludzie mogą zwrócić uwagę na swoje niedociągnięcia, mogą też nad nimi pracować. Warto zaznaczyć, że wszystkie zajęcia MDK odbywają się w przyjacielskiej atmosferze. Kadrze pedagogicznej zależy na tym, aby popołudniowe zajęcia były rozrywkową formą edukacji.

Przy Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy działają:

  • Pracownia Komputerowa
  • Pracownia Modelarska
  • Pracownia Muzyczna
  • Pracownia Plastyczna
  • Pracownia Taneczna
  • Pracownia Teatralna
  • Pracownia Fotograficzna
  • Pracownia Techniczna
  • Dziecięce i Młodzieżowe Koła Turystyczne
  • Dziecięce i Młodzieżowe Koła Szachowe

W Młodzieżowym Domu Kultury działa też Rada Aktywnej Młodzieży, w której członkowie uczą się jak sprawnie uczestniczyć w życiu nie tylko MDK, ale też w lokalnym środowisku. To organ, który skupia wszystkich MDK-owiczów, oraz bierze aktywny udział w organizowaniu wewnętrznych, jak zewnętrznych imprez.

Na zajęcia można  zapisywać dzieci codziennie od godz. 8:00 do godz. 15:00 w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury, przy ul. Nauczycielskiej 2, bądź telefonicznie pod nr tel. 74 851-33-30

Przypominamy, że  zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy są bezpłatne!

Poprzedni artykułWymyśl imię dla nietoperzy! [KONKURS]
Następny artykułBrakuje tylko Sądu Kościelnego