Strona główna Konkursy Wymyśl imię dla nietoperzy!

Wymyśl imię dla nietoperzy! [KONKURS]

19

Już nigdy nie będą latać, ale mają zapewnioną bezpieczna przyszłość. Dwa nietoperze trafiły pod opiekę Stacji Edukacji Ekologicznej w świdnickim nadleśnictwie. Oba zwierzątka trzeba nazwać – zdecydowali leśnicy. Nadleśnictwo ogłasza konkurs na imiona dla karlika malutkiego i nocka posrebrzanego.

Oba nietoperze zostały przyniesione do stacji przez mieszkańców Świdnicy. – Przeżyły wypadki, po których nigdy już nie będą mogły wrócić do natury – wyjaśnia Jan Dzięcielski, świdnicki nadleśniczy. Przypomina przy tym, by tylko w podobnych przypadkach pomagać zwierzętom. – Jeśli ktoś jest świadkiem kolizji, nietoperz spada i nie odlatuje, wtedy warto nas zawiadomić. Nigdy nie należy zwierząt zabierać, gdy nie wiemy, co się stało. Nietoperze mogą po prostu spać.

Nocek posrebrzany to samiczka, która po wypadku nie może latać. – Mimo że trafiła została przebadana przez specjalistów, nie wiadomo, co jest przyczyną – mówi nadleśniczy.

Karlik malutki przeszedł amputację skrzydła. Prawdopodobnie pochodzi z największej kolonii tego gatunku nietoperzy na Dolnym Śląsku, która zamieszkała w świdnickiej katedrze.

Nietoperze mieszkają w specjalnych pudełkach w Stacji Edukacji Ekologicznej przy ulicy Sikorskiego 11. Oba przeszły rehabilitację i mają się dobrze. Dopisuje im apetyt. Są także ogromną atrakcją dla odwiedzających stacje, zwłaszcza dzieci. – Nasze nietoperze powinny mieć imiona. Czekamy na propozycje! – do udziału w konkursie zaprasza Jan Dzięcielski. Osoby, których propozycje zwyciężą otrzymają książki o tematyce przyrodniczej oraz voucher na dowolnie wybrany film w Cinema 3D. Wyboru dokona komisja, powołana przez Nadleśnictwo Świdnica.

Propozycje prosimy nadsyłać na adres [email protected] do 26 sierpnia. W temacie należy wpisać „imię dla nietoperzy”, w treści:

karlik malutki (samiec) – imię

nocek posrebrzany (samiczka) – imię

Oraz własne imię i nazwisko, nr telefonu (do wiadomości Redakcji) oraz zgodę na publikacje imienia i nazwiska. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 31 sierpnia, a wyniki podamy na portalu Swidnica24.pl.

Poprzedni artykułTutejsi, czyli stragan kultury
Następny artykułZapisz dziecko do Młodzieżowego Domu Kultury