Nowi zawodnicy w ŚKPR

  5

  W nowym sezonie skład Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej zasilą nowi zawodnicy. Miejmy nadzieje, że pomogą osiągnąć lepszy rezultat niż w poprzednim sezonie.

  Nowym szczypiornistą ŚKPR-u będzie Paweł Orzłowski – 40-letni kołowy mający za sobą grę w reprezentacji Polski i na parkietach Bundesligi. Jego ostatnim klubem było Zagłębie Lubin. Jego wiek może przeszkadzać w starciu z dużo młodszymi i bardziej mobilnymi zawodnikami, ale doświadczenie może okazać dla naszego klubu bardzo cenne. Kolejnym zawodnikiem będzie młody 22-letni kołowy ze Śląska Wrocław Bartosz Żubrowski. Do wymienionej dwójki dojdą także prawoskrzydłowy AZS-u Zielona Góra 23-letni Sebastian Gałach i zaledwie 18-letni rozgrywający MOS-u Wrocław Dawid Niżyński. Wcześniej porozumiano się z grającym na pozycjach skrzydłowego lub rozgrywającego Robertem Szuszkiewiczem, grającym wcześniej w Miedzi Legnica. W składzie mamy również nowego bramkarza Tomasza Wasilewicza, dla którego jest to powrót do Świdnicy po 6 latach gry dla ASPR-u Zawadzkie.

  Rotacja w klubie idzie zazwyczaj w dwie strony, wiec jeśli ktoś przychodzi, ktoś inny musi odejść. W przyszłym sezonie w Świdnicy nie zagrają Jarosław Gnysiński, który skończył karierę i Tomasz Fabiszewski, któremu skończyła się umowa, a klub postanowił jej nie przedłużać. Na rok do Miedzi Legnica wypożyczono Stanisława Makowiejewa w wyniku wymiany  za Roberta Szuszkiewicza. Grzegorzem Rutkowskim zainteresowana jest Nielba Wągrowiec, spadkowicz z Superligi i wszystko na to wskazuje, że w przyszłym sezonie Grzegorz zagra w klubie z Wielkopolski. Miejmy nadzieje, że te zmiany wyjdą zespołowi Krzysztofa Mistaka na dobre.

  /M.Rodziewicz/

  Poprzedni artykułJazda na Bas*n
  Następny artykułStudenci już w USA [ZDJĘCIA]