Jazda na Bas*n

    1

    Kid606 to kolejny artysta, który razem z Illbilly Hitec wystąpi 18 sierpnia w Świdnicy w ramach imprezy Jazda na Bas*n. Wenezuelczyk wydał w tym roku ep’kę “Ejaculazer Tag”, którą opisuje jako “lśniący, syntezatorowy podmuch funku, inspirowanego na równi twórczością Dr. Dre, Daft Punk i Vangelis.”


    Kryjący się pod pseudonimem Kid606 Miguel De Pedro, od lat współtworzy światową scenę muzyki elektronicznej, sięgając głęboko do takich gatunków jak punk, jungle, hip-hop, dancehall czy techno. Łączy je w jednym tyglu w różnych proporcjach w zależności od potrzeby chwili. Występował na całym świecie – od rodzimej Wenezueli, przez San Francisco aż po Berlin, w którym obecnie rezyduje. Swoje płyty wydawał w kilku wytwórniach w tym Ipecac, której szefem jest Mike Patton (Faith No More), z którym również nagrywał. Na swoim koncie ma oficjalne remixy m.in. takich artystów jak Depeche Mode czy Super Furry Animals. Poprzedni występ Kid606 w Polsce miał miejsce w kwietniu 2011 roku w Katowicach w ramach OFF Festival Club, gdzie zagrał razem z Merzbow, Zs i Niwea.

    Kolejni wykonawcy Jazdy na Bas*n oraz ceny biletów zostaną podane już wkrótce. Aktualne informacje na temat imprezy organizowanej przez Świdnicki Ośrodek Kultury można znaleźć na stronie www.basen2012.wordpress.com