Przetarg na aquapark za trzy tygodnie?

  42

  Najprawdopodobniej na początku czerwca zostanie ogłoszony trzeci przetarg na budowę świdnickiego aquaparku. – Wciąż trwają prace nad najlepszą formułą – wyjaśnia Ryszard Wawryniewicz, prezes spółki Inwestycje Świdnickie. Najbardziej optymistyczny nowy termin oddania aquaparku do użytku to połowa 2014 roku. Choć może dojść do zupełnie nowych rozwiązań, prezes zapewnia, że spółka nie będzie prosiła Rady Miejskiej o dodatkowe pieniądze, a zasadnicze założenia projektu zostaną zachowane.

  Jeszcze niedawno Inwestycje Świdnickie przymierzały się do opracowania nowej, oszczędniejszej wersji projektu. Jak wyliczyli projektanci, można by w ten sposób zmniejszyć kosztorys z 70,5 miliona złotych brutto do 63,5 mln złotych. Lista zadań oszczędnościowych jest dość długa – m.in. zmniejszenie rozmiarów basenu zewnętrznego, rezygnacja z brodzików zewnętrznych, placu zabaw, boiska do siatkówki, rezygnacja z dna ruchomego w basenie do nauki pływania, zmiana systemu uzdatniania wody, elementów wykonania placów zewnętrznych oraz  konstrukcji fasady. Czy właśnie takie oszczędności się pojawią i w jakiej formie, wciąż jest ustalane. Być może Świdnica sięgnie po nowatorskie rozwiązanie.

  To skomplikowana inwestycja. Szczecin do przetargu na budowę aquaparku podchodzi 3 raz, Katowice dopiero po 3 latach wyłoniły wykonawcę. Przy ostatnim przetargu przesadziłem z optymizmem co do możliwości firm budowlanych. Liczyłem na 10-15% oszczędności – mówi Ryszard Wawryniewicz i dodaje, że teraz pojawiają się głosy, by z przetargiem poczekać aż do jesieni, gdy skończą się największe inwestycje budowlane, związane z Euro 2012. – Tutaj jednak moglibyśmy wpaść w pułapkę. Zdeterminowani wykonawcy mogliby proponować zdecydowanie zaniżone ceny, byle zdobyć kontrakt, a to na pewno nie wróżyłoby dobrze powodzeniu inwestycji.

  Jeśli rzeczywiście przetarg zostanie ogłoszony w czerwcu, wykonawca może zostać wyłoniony, w najbardziej pesymistycznym wariancie, pod koniec roku. – Myślę, że jest szansa na to, by prace ruszyły na wiosnę 2013 roku – kończy Ryszard Wawryniewicz.

   asz

  Poprzedni artykułMożna zgłaszać kandydatów do Świdnickiego Gryfa
  Następny artykułPrawo do godności [FOTO/WIDEO]