Prawo do godności [FOTO/WIDEO]

  15

  300 balonów z marzeniami poszybowało w niebo. Już po raz 12-ty Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym zaprosiło podopiecznych swoich placówek i wielu przyjaciół do obchodów Dnia Godności. W uroczystościach na placu Grunwaldzkim uczestniczyli obok świdniczan goście ze Świebodzic, Mikoszowa, Jaskulina i Świebodzic.

  Zawsze w maju przypominamy, że osoby niepełnosprawne intelektualnie mają takie same prawa do radości, realizowania pasji, nauki i szacunku, jak ludzie zdrowi – niezmiennie podkreślają organizatorzy. Dzięki ponad 20-letnim staraniom świdnickiego koła stowarzyszenia opiekę i warunki do edukacji  znajdują zarówno najmłodsze dzieci, jak i dorośli. – Dla nas radością czasem jest sam uśmiech dziecka i akceptacja otoczenia dla jego niepełnosprawności – mówią rodzice. W Dniu Godności jak zawsze pojawia się wielu sympatyków, młodzieży z gimnazjów i wolontariuszy, którzy na co dzień wspierają niepełnosprawnych. Wśród obecnych na placu Grunwaldzkim nie zabrakło przedstawicieli władz miasta i powiatu.

  Doroczna manifestacja jest także okazją do wspólnej zabawy. Do wieczora uczestnicy będą się bawić w Klubie Bolko, a specjalny koncert da zespół Zero Procent.

  asz

  Poprzedni artykułPrzetarg na aquapark za trzy tygodnie?
  Następny artykułKosztowne roztargnienie