Piękność z Jaworzyny jedzie na paradę

  4

  Dla miłosników starych lokomotyw to będzie niezwykły widok. Już jutro, 26 kwietnia, około 17.00 ze stacji Wrocław Brochów wyjedzie „pociąg”, złożony z czterech zabytkowych parowozów. Jednym z nich będzie wciąż czynny eksponat Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. TKt48-18 wyruszy do Wrocławia z jaworzyńskiej stacji między 10.00 a 11.00. Cel podróży – parada parowozów w Wolsztynie.

  Tradycyjnie w ostatni weekend kwietnia wolsztyńska parowozownia będzie miejscem spotkania miłośników kolei. Głównymi bohaterami imprezy 28 i 29 kwietnia, będą parowozy. Udział w paradzie weźmie udział kilkanaście zabytkowych maszyn, a wśród nich parowóz TKt48-18 z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, który wyjeżdża do Wolsztyna już w czwartek, najpierw z Jaworzyny do Wrocławia, gdzie zostanie podłączony do składu parowozów jadących z Czech i Górnego Śląska prosto do Wolsztyna W muzeum trwają ostatnie przygotowania do wyjazdu – odmalowanie na biało i czerwono kół i korbowodów, wypolerowanie oliwą maszyny – wszystko po to aby jak najlepiej zaprezentować się podczas uroczystej parady.

   Cały weekend w Wolsztynie zapowiada się bardzo ciekawie- podwoje dla zwiedzających otworzy ponad stuletnia parowozownia, w której zachowano historyczne urządzenia i sprzęt do naprawy i utrzymania parowozów. W sobotni wieczór zaplanowano spektakl „Światło, Para, Dźwięk” gdzie zobaczymy majestatyczne, buchające parą lokomotywy w specjalnie przygotowanej na tę okazję muzycznej aranżacji oraz efektownej oprawie świetlnej i pirotechnicznej z udziałem słynnych akrobatów, tancerzy i cyrkowców.

  Poprzedni artykułAllegro przeszkoli świdniczan
  Następny artykuł„Nie” powiatu dla łączenia szkół