Allegro przeszkoli świdniczan

  1

  Akademia Allegro, prospołeczny projekt popularnego portalu aukcyjnego, rozpoczął wizytę w woj. dolnośląskim. Specjaliści od e-biznesu nauczą mieszkańców aż 17 miast tego regionu, jak osiągnąć sukces w branży e-commerce. Charakterystyczny Truck Allegro, symbol projektu, zagości w Świdnicy już 9 maja.

  Akademia Allegro prowadzi łącznie kilkanaście projektów edukacyjnych, m.in. darmowe warsztaty dla seniorów z obsługi Internetu, profilaktyczne spotkania w szkołach gimnazjalnych na temat zapobiegania wirtualnym zagrożeniom czy właśnie zajęcia dla początkujących przedsiębiorców i sprzedawców internetowych. Ten ostatni projekt funkcjonujący pod nazwą Akademia Biznesu Internetowego rozpocznie się w Świdnicy już 9 maja.

  Chcemy mieć swój wkład w rozwój branży e-commerce w Polsce, stąd zamierzamy docierać do Polaków w sposób bezpośredni, nie tylko spotykając się z biznesmenami w dużych miastach. Świdnica jest częścią większego projektu obejmującego również 16  innych miast w regionie – mówi Justyna Gawrońska, koordynator Akademii Allegro.  W dotarciu do początkujących e-przedsiębiorców w całym województwie pomaga mobilne centrum szkoleń, którym jest ciężarówka Truck Allegro wyposażona w multimedialny sprzęt niezbędny podczas wykładów i warsztatów.

  Wykładowcy Akademii Allegro poprowadzą zajęcia z tematyki biznesu internetowego skierowane do osób myślących o zarabianiu na sprzedaży w sieci lub już działających w branży. Akademia Allegro od początku marca odwiedziła już m.in. Legnicę, Bolesławiec, Zgorzelec czy Głogów, a do końca czerwca w warsztatach z e-biznesu wezmą udział jeszcze Wrocław, Jawor, Jelenia Góra czy Wałbrzych.

  Drużyna specjalistów z e-commerce

  Kadra Akademii składa się z kilkunastu specjalistów w różnych branżach – począwszy od ekonomii, komunikacji, marketingu poprzez informatykę, grafikę i obróbkę zdjęć. Trenerzy już od kilku lat prowadzą szkolenia w poszczególnych programach, m.in. w  Akademii Biznesu Internetowego przeznaczonej dla osób dopiero wdrażających się w mechanizmy e-biznesu. Zajęcia odbywają się właśnie w Trucku Allegro, gdzie jednocześnie może przebywać ok. 25 osób, którym udostępnia się własne laptopy. Zajęcia dla mieszkańców Dolnego Śląska poprowadzą m.in. Sławomir Rajch, Anna Dmochowska, Rafał Trafarski czy Tomasz i Krzysztof Henelowie

  Program zajęć w Świdnicy

  Obecnie Akademia Allegro podróżuje po województwie dolnośląskim – wcześniej zajęcia odbywały się m.in. pod patronatem Marszałka Województwa w świętokrzyskim oraz Samorządu Województwa w mazowieckim. Dzięki temu trenerzy chcą wykazać jedną z najważniejszych zalet branży e-commerce stanowiącą, że biznes internetowy nie zna jakichkolwiek granic – może być prowadzony z sukcesem zarówno w  dużych, jak i średnich miastach Polski.

  Szkolenia z dziedziny e-commerce, jakie przygotowano dla mieszkańców Świdnicy to kilkanaście godzin solidnej wiedzy i praktyki biznesu internetowego. Pierwsza część zajęć z trenerami Akademii Allegro będzie dotyczyć prowadzenia biznesu w sieci w oparciu o różne kanały sprzedaży, komunikacji z klientem internetowym czy układania polityki cenowej. Druga partia składać się będzie z warsztatów tworzenia skutecznych ofert sprzedaży. Uczestniczy dowiedzą się m.in. jak tworzyć zdjęcia do swojego sklepu internetowego, w jaki sposób budować własną markę i zaufanie klientów.

  Zapisów na poszczególne szkolenia można dokonywać na stronie organizatora – www.akademia.allegro.pl w dziale Oferta, Szkolenia Terenowe. Koszt dwudniowych zajęć to 60 zł. Zajęcia w Świdnicy odbędą się w Trucku Allegro, który zaparkuje w wyznaczonym miejscu – to podamy wkrótce na stronie projektu. Na całość składają się dwa dni szkoleń i warsztatów: 9 i 16 maja.

  Poprzedni artykułPies czeka na właściciela
  Następny artykułPiękność z Jaworzyny jedzie na paradę