Nie oddamy telewizji Trwam [FOTO/WIDEO]

  184

  Z flagami i transparentami, skandując hasła: „Nie oddamy wam telewizji Trwam”, „Trwam to nasze życie, dlaczego nas krzywdzicie” „Tu jest Polska”, „Bóg, honor i Ojczyzna”, „Tylko Trwam prawdę mówi nam” i zachęcając nielicznych przechodniów „Chodźcie z nami moherami” zwolennicy toruńskiej telewizji przeszli w marszu przez centrum Świdnicy.

  Udział wzięło około 1000 osób, wśród których byli posłowie Prawa i Sprawiedliwości Anna Zalewska i Andrzej Dąbrowski, Solidarna Polska, przedstawiciele Rodziny Radia Maryja z całego byłego województwa wałbrzyskiego oraz członkowie wielu organizacji katolickich. Do Świdnicy przyjechali nawet goście z odległego Lubania i Zgorzelca. Incydentów nie było, jeśli nie liczyć jednego z haseł, które idąc poprzez Rynek wykrzykiwali manifestujący: „Sierpem i młotem w czerwoną hołotę”. Marsz zorganizował Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej.

  Zanim obrońcy TV Trwam przeszli ulicą Długą przez Rynek, dalej Zamkową, Grodzką i z powrotem przez Rynek, w katedrze mszę świętą odprawił biskup świdnicki Ignacy Dec. Przypomniał, że Świdnica włącza się w ogólnopolski protest przeciwko odmowie Krajowej Rady Radia i Telewizji, na mocy której TV Trwam nie otrzymała miejsca w naziemnym multipleksie, pozwalającym na cyfrowe nadawanie sygnału.

  POSŁUCHAJ KAZANIA BISKUPA IGNACEGO DECA:

  [audio:http://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2012/04/kazanie_Trwam.mp3|titles=kazanie_Trwam]

  Po zakończonym marszu poseł Anna Zalewska stwierdziła, że to największa manifestacja w Świdnicy po 1989 roku. Tłumacząc rolę TV Trwam mówiła, że bez niej ludzie nie wiedzieliby, jak wygląda małżeństwo, jak należy dbać o rodzinę, nie poznaliby także zagrożeń dla nauczania  religii w szkołach. Twierdziła, że tylko TV Trwam daje możliwość protestowania przeciwko wiatrakom i supermarketom, czy wreszcie – że jest gwarantem demokracji. Poseł PiS-u zapowiedziała, że złoży doniesienie do Najwyższej Izby Kontroli na działania KRRiTv, która jej zdaniem nie miała żadnych podstaw, by odmówić TV Trwam miejsca w multipleksie. Do podobnych kroków zachęcała uczestników marszu, oferując im dostęp do gotowych wzorów wniosków do NIK-u.

  Uczestnicy i organizatorzy marszu zapowiedzieli, że będą podejmować kolejne działania i akcje w obronie TV Trwam.

  asz/tepe

   

  Poprzedni artykułPamiętają o pradziadach
  Następny artykułPolonia wygrywa w Ząbkowicach Śląskich