Odkryj z nami Świdnicę

  8

  Dwa portale internetowe, Znanenieznane.pl  i Swidnica24.pl we współpracy z Parafią ewangelicko – augsburską w Świdnicy, zapraszają na wycieczkę . Ruszamy 24 marca o godzinie 16:00 przed Kościołem Pokoju. Będzie to pierwsze spotkanie z serii „Odkryj Świdnicę”. Na odkrywców tajemniczych miejsc czekać będzie wiele niespodzianek.

  Kościół Pokoju inaczej

  Zapewne wielu z naszych Czytelników gościło w Kościele Pokoju, ale nigdy nie mogli wejść we wszystkie zakamarki. Siadali Państwo grzecznie w ławkach i słuchali głosu, który opowiadał o historii tego pięknego obiektu. Tym razem będzie inaczej. W rolę przewodnika wcieli się pastor Waldemar Pytel, proboszcz Parafii ewangelicko – augsburskiej, który o Kościele Pokoju wie niemal wszystko. W tym dniu pastor Pytel zaprowadzi gości w miejsca niedostępne dla zwykłego śmiertelnika. Będzie można wejść na empory, z bliska zobaczyć  duże i małe organy,  a także przekonać się, że w świątyni znajdują się gwoździe. Ostatnim punktem wycieczki będzie mini quiz, w którym nagrodą główną będzie …, o tym przekonają się Państwo już 24 marca o godzinie 16:00.

  ***

  Odkryj Świdnicę to cykl wycieczek po Świdnicy. Zabierzemy Państwa w tajemnicze miejsca. W bardzo nietypowy sposób przybliżymy  historię naszego miasta. Po każdej wycieczce będzie czekał na Państwa mini quiz, w którym do wygrania będą nagrody niespodzianki. Dla najwytrwalszych odkrywców w wielkim finale do wygrania będzie jednodniowa wycieczka „Wyprawy w czasie”. Sponsorem nagrody jest Zespół Pałacowy – Hotelowy „Jedlinka” w Jedlinie Zdrój.

  Na wielki finał, który zaplanowany jest na koniec maja przygotowaliśmy coś, czego w Świdnicy jeszcze nie było. Wspólnie znajdziemy skarb, a pomogą nam w tym nadajniki GPS. – Geocaching jest to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej. Geocaching jest zabawą międzynarodową kierowaną do poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Jej uczestnicy utrzymują ze sobą kontakty i organizują cykliczne spotkania. Ważna jest również dla nich ochrona środowiska. Od czasu powstania pierwszej skrytki geocache zabawa ta rozszerzyła się na cały świat i ewoluowała. W Świdnicy znajduje się kilka skrytek geocache, są ukryte w ciekawych miejscach. Niektóre z nich są odwiedzane przez odkrywców od 2009 roku – mówi Justyna Wojciechowska z portalu Znanenieznane.pl

  Odkryj Świdnicę, bądź z nami 24 marca o godzinie 16:00 przed Kościołem Pokoju.

  Na wycieczkę zapraszają:

  Parafia ewangelicko – augsburska, Baroc Cafe, Znanenieznane.pl, Swidnica24.pl i Zespół Pałacowy – Hotelowy „Jedlinka” w Jedlinie Zdrój.

  Poprzedni artykułPrzejmą licea i połączą z gimnazjami?
  Następny artykułWalczą o tytuł „Modernizacji Roku”