Walczą o tytuł “Modernizacji Roku”

  3

  Zmodernizowany obiekt przy ul. Parkowej 4 w Świebodzicach ubiega się o tytuł „Modernizacja Roku 2012”, w kategorii użyteczność publiczna. To ogólnopolski konkurs, promujący najciekawsze dokonania polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji obiektów, organizowany pod auspicjami m. in. Ministerstwa Infrastruktury i Generalnego Konserwatora Zabytków.

  Kapituła konkursu nagradza statuetką i tytułem najbardziej udane przedsięwzięcia w zakresie modernizacji obiektów drogowych, mostów, obiektów mieszkalnych, kulturalnych, sportowo-rekreacyjnych, oświatowych, realizujących idee ochrony środowiska oraz użyteczności publicznej. W tej ostatniej kategorii gmina Świebodzice zgłosiła własny obiekt – to Centrum Rehabilitacji Społecznej, gruntownie zmodernizowane i przebudowane w latach 2010-2012. Projekt realizowany był przy udziale środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Piękna, zabytkowa, ale mocno zniszczona willa przy ul. Parkowej 4 zamieniła się w Centrum Rehabilitacji Społecznej, w którym swoją siedzibę już znalazła m. in. świetlica środowiskowa, rehabilitację prowadzi tu Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Ideą CRS jest szeroko rozumiana pomoc na rzecz osób potrzebujących, chorych, niepełnosprawnych, integrowanie społeczności lokalnej.

  Koszt adaptacji budynku głównego to nieco ponad 1,75 ml zł. I etap zadania czyli modernizacja pawilonu, przeprowadzona w 2010 roku, kosztowała 356 tys. zł.

  Świebodziczanie mogą głosować na obiekt za pośrednictwem strony internetowej organizatora konkursu. Zapraszamy na http://www.modernizacja-roku.pl/plebiscyt

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  rzecznik prasowy UM w Świebodzicach