Świdnicki duet powraca! Hupało i Fiołek znów razem [VIDEO]

  4

  Już w najbliższy weekend odbędzie się długo oczekiwane przez kibiców otwarcie kolejnego sezonu Rajdowego Pucharu Polski i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Międzynarodowy Rajd Lotos Baltic Cup. Pierwsza runda RPP i RSMP przebiegać będzie po pokrytych śniegiem i lodem trasach w okolicach Trójmiasta.

  W imprezie nie zabraknie świdnickich akcentów. Do wspólnych startów – po rocznej przerwie wracają Tomasz Hupało i Rafał Fiołek, który w zeszłym roku z powodzeniem starował w RSMP, zdobywając ostatecznie tytuł II wicemistrza Polski w klasie N3. Świdniki duet pojedzie nowym samochodem.

  – Właściwie po ostatnim sezonie nie planowałem kolejnych startów, chciałem odpocząć – mówi Rafał Fiołek, pilot rajdowy – ale zadzwonił Tomek z propozycją, której nie mogłem odrzucić. Wrócił do pełni sił po zeszłorocznym wypadku w Rajdzie Karkonoskim, dlatego postanowiliśmy kontynuować współpracę.

  Zespół ma już za sobą pierwsze testy nowym samochodem, a osiągane wyniki wyglądają bardzo obiecująco.

  – Mamy nowe auto, Citroena C2, fabrycznie przystosowane do ścigania, do tego 190 KM pod maską, więc będziemy w tym roku bardzo szybcy – dodaje kierowca zespołu, Tomasz Hupało. Za serwis w tym roku znów odpowiadć będzie Łukasz Jurga i AutoMax Service. To prawdziwi fachowcy, którzy doskonale znają się na swojej pracy i potrafią wyciągnąć z silnika 100% mocy.

  Pierwszy rajd w tym roku traktujemy jednak treningowo – ostrożnie wyjaśnia Fiołek. – Ostrą rywalizację planujemy od Rajdu Świdnickiego, który odbędzie się w kwietniu. Zdajemy sobie sprawę, że w Baltic Cup będzie nam trudno, bo inne załogi trenowały w zasadzie całą zimę, a my dopiero na nowo rozpoczynamy wspólne jazdy. Wierzę jednak, że doświadczenie jakie zdobyłem w poprzednim sezonie zaowocuje dobrymi wynikami i wysokim miejscem na koniec tegorocznej edycji RPP.

  Przede wszystkim chcemy wyczuć nowe auto i na nowo odzyskać zgranie, a wynik w tym rajdzie jest dla nas sprawą drugorzędną. ­– zapewnia Hupało. – Nie ukrywamy, że obaj pierwszy raz będziemy jechać po śniegu, a to duże wyzwanie. Na prawdziwą walkę szykujemy się na własnym terenie – w 2 eliminacji RPP, Rajdzie Świdnickim.

  Zapraszamy wszystkich miłośników sportów motorowych do kibicowania świdnickiej drużynie na wymagających trasach 8 Rajdu Lotos Baltic Cup.

  Zobacz świdnicką „cytrynę”