Gotowi do gry

  1

  Mimo że do rozpoczęcia sezonu piłkarskiego jest jeszcze miesiąc, a warunki pogodowe nie sprzyjają rozgrywkom, obiekt w Bystrzycy Górnej jest już gotowy. Przebudowa boiska sportowego wraz z budową szatni sportowej przyboiskowej i miejsc postojowych w miejscowości Bystrzyca Górna kosztował 768,7 tys. zł. , w tym dofinansowanie w ramach PROW „Odnowa i Rozwój Wsi” 404,2 tys. zł.

  W 2011 r. dolnośląskie samorządy otrzymały 51 mln złotych – dzięki projektowi „Odnowa i rozwój wsi” realizowanemu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.  Gmina Świdnica pozyskała dofinansowanie na realizację dwóch projektów: w Bystrzycy Górnej i Grodziszczu na łączną kwotę dotacji ponad 814 tys. zł, zatwierdzone maksymalnym poziomem dofinansowania tj. 75% kosztów kwalifikowanych.

  W ramach inwestycji wykonano m.in.: budowę szatni sportowej o powierzchni użytkowej ponad 93 m2, zbiornik na ścieki wraz z przyłączem kanalizacyjnym, wodociągowym. Obiekt został w całości ogrodzony,  posiada 2 bramy wjazdowe, siedziska plastikowe dla kibiców (100 miejsc), 2 wiaty dla zawodników rezerwowych, a istniejącą drogę dojazdową   utwardzono i wyznaczono nowe miejsca postojowe.

  Gdyby nie dotacje unijne, na wiele rzeczy nie byłoby nas stać, a tak możemy inwestować na różnych płaszczyznach: od infrastruktury po kulturę, dzięki czemu standard i jakość życia mieszkańców naszej gminy z każdym rokiem znacząco się poprawia. Z pewnością nowoczesne zaplecze sportowe sprawi radość sportowcom, którzy już 24 marca rozpoczynają sezon piłkarski – mówi wójt Teresa Mazurek.

  Radości z przebudowy boiska sportowego wraz z budową szatni sportowej nie kryje Andrzej Somala, prezes LKS Bystrzyca Górna – Mam nadzieję, że pierwszy mecz jaki rozegramy na zmodernizowanym obiekcie będzie dla nas zwycięski, a nowa infrastruktura pozwoli w pełni wykorzystać nasz piłkarski potencjał.

  Janusz Waligóra

  rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica