Leniwie z Magazynem Swidnica24.pl

  0

  Można wygodnie rozsiąść się w fotelu z laptopem na kolanach i oddać błogiej lekturze. Choć niekoniecznie. Magazyn Swidnica24.pl proponuje dobrą lekturę nie tylko dla zwolenników weekendowego lenistwa. Nasi autorzy zachęcają również do aktywności w kuchni bądź podczas wycieczek.

  Zacznijmy jednak od relaksu w fotelu. Można zajrzeć od działu wywiad w Magazynie Swidnica24.pl, a tu spotkania z dwiema ciekawymi osobami. Karolina Moroz, stypendystka prezydenta Świdnicy, prezentuje trzecią już rozmowę w cyklu „Obcokrajowcy o Świdnicy”. Która ulica w naszym mieście zachwyca Elli, z pochodzenia Polkę, wychowaną w Niemczech? Co nie tak  jest ze słowem „sztućce” i samochodem na obcych rejestracjach? Odpowiedzi w wywiadzie Karoliny Moroz. Natomiast Wacław Piechocki w cyklu „Tkanie życia” zaprasza na spotkanie z bezkompromisowym historykiem, który należy do elitarnego grona osób znających dzieje Świdnicy w najdrobniejszych szczegółach. Przez jednych podziwiany, przez innych krytykowany, za najważniejszą zasadę uznaje wierność sobie samemu. Jaki jest Edmund Nawrocki i o czym marzy? Zapraszam do lektury.

  Tylko spokój i humor mogą nas uratować. Z kolei ta zasad przyświeca komentarzowi do najgłośniejszych polityczno-społecznych awantur ostatnich tygodni w najnowszym felietonie, zamieszczonym w Magazynie Swidnica24.pl. Zamieszanie wokół listy refundacyjnej leków i protest przeciwko ACTA skojarzyły się Wacławowi Piechockiemu z… gulaszem, wprost z „Dobrego wojaka Szwejka”. Dlaczego? Odpowiedź w dziale Felieton.

  Jeśli wylegiwanie się nie leży w Państwa naturze, zapraszamy do działania. Portal znanenieznane.pl w dziale Turystyka podpowiada trasę nieco dalszej wycieczki. Kierunek – Brzeg i jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce, porównywanych do krakowskiego Wawelu. A czarodziejka Penelopa zagląda do toskańskiej kuchni. Stęsknieni zapachów lata mogą je przywołać, gotując włoską zupę i piekąc chleb pagnotta. Przepis w dziale Kuchnia.

  Oczywiście nie zapominamy o poleceniu ciekawej książki i dobrych radach Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Z nadzieją, że każdy z naszych Czytelników znajdzie coś ciekawego dla siebie, życzę udanego weekendu z Magazynem Swidnica24.pl, który jak zawsze czeka w menu w zakładce Magazyn.

  Agnieszka Szymkiewicz

  Zdjęcie  pochodzi ze strony nauka.dziennik.pl

  Poprzedni artykułTkanie życia: Edmund Nawrocki
  Następny artykułWoda będzie czystsza