Świdnicki Imprezownik

  1

  Ech, jak ten czas szybko leci! Pamiętam jak dziś szalone letnie wypady nad wodę, zapach karczku okraszonego przyprawami, smażącego się na nowym grillu koleżanki. Spalony nos, czoło i w zasadzie wszystko, co się da mieć spalone w lecie. Letnie zwiewne sukienki, sandały, ale przede wszystkim pamiętam długie, ciepłe wieczory spędzane na powietrzu. No i, proszę! Nim się obejrzeliśmy minęły wakacje, za sobą mamy andrzejkowe tańce, hulanki i swawole a przed nami pierwszy grudniowy weekend. Mimo iż zima jakoś nie specjalnie kwapi się, by zaszczycić nas swoją obecnością i coś mi się wydaje, że deficyt białego puchu potrwa jeszcze przez jakiś czas, jestem głęboko przekonana, że doskonale wykorzystacie wolny, jesienny ciągle czas. Tym razem zaczniemy od propozycji sobotnich, przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

  ***

  Sobota, 3 grudnia

  Nazwa: MotoTravel – Festiwal Wypraw Zmotoryzowanych Świdnica 2011

  Miejsce: Świdnica, ul. Śląska 35, Camping OSiR

  Godzina: 16:00

  Cena: wstęp wolny

  Busem Przez Świat zaprasza na pierwszy festiwal MotoTravel 2011 – Festiwal Wyprawy Zmotoryzowanych. Będzie to impreza łącząca pasjonatów podróży i motoryzacji – szalonych podróżników, którzy swoimi maszynami w niskobudżetowy sposób przemierzają świat. Każda ekipa opowie o swoich wyprawach, czym jeżdżą, jak to się zaczęło, pokaże zdjęcia i filmy a także zaprezentuje swój środek transportu. Będzie okazja, aby posłuchać inspirujących opowieści, napić się piwa a także zadać pytania i dowiedzieć się,jak samemu zorganizować taką wyprawę -tak zapraszają na swój event Panowie z ekipy BPŚ. Mam nadzieję, że będzie obiecany wypas i współtowarzyszy nie zabraknie. Widzimy się na miejscu.

  ***

  Nazwa: 50 Krajowa Wystawa Psów Rasowych (CWC)

  Miejsce: Świebodzice, ul. Mieszka Starego 6, Hala Sportowo-Widowiskowa

  Godzina: 10:00-15:00

  Cena: 5-10 zł

  Od 3 do 4 grudnia 2011 r w Świebodzicach najpiękniejsze psy z całego świata będzie można podziwiać na  50. Krajowej Wystawie Psów Rasowych, współorganizowanej przez Wałbrzyski Oddział Polskiego Związku Kynologicznego oraz Gminę Świebodzice. W hali sportowo-widowiskowej OSiR będzie można obejrzeć około 1200 psów reprezentujących prawie 200 różnych ras, które przyjadą  z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Szwecji, Dani, Rosji, Wielkiej Brytanii i USA. Pierwszego dnia, czyli w sobotę, będzie można zobaczyć licznie zgłoszone owczarki niemieckie i inne psy pasterskie, teriery, wśród których znajdziemy ozdobione kokardkami yorkshire terriery, jak i silne american staffordshire terriery, spaniele, retrievery z najliczniej zgłoszonymi na tę wystawę golden retrieverami na czele, oraz malutkie psy ozdobne, wśród których znajdziemy najmniejszą rasę świata – chihuahua. W niedzielę zapraszamy do obejrzenia dużych psów molosowatych, dobermanów, sznaucerów, dogów, jamników, szpiców i psów ras pierwotnych takich jak siberian husky, psów gończych i myśliwskich takich jak beagle, wyżły czy setery, oraz chartów, wśród których pojawi się największa rasa świata – wilczarz irlandzki. Wszystkich chętnych do obejrzenia psich piękności zapraszamy  w dniach 3-4  grudnia 2011 roku do  Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR przy ul. Mieszka Starego 6 w Świebodzicach. Cały artykuł przeczytacie http://swidnica24.pl/rozrywka/1200-napiekniejszych-psow-na-wystawie/

  Miłośnikom czworonogów z pewnością wyda się to ciekawa propozycja i zapewne się nie zawiodą.

  ***

  Nazwa: „ Wymyk”, „Niebezpieczna metoda”

  Miejsce: Świdnica, ul. Zygmuntowska 1, Kino GDYNIA

  Godzina: 16:00, 18:00

  Cena: ulgowy – 13 zł, normalny – 15 zł

  „Wymyk” to najnowszy film Grzegorza Zglińskiego, który przedstawia historię dwóch braci – Alfreda i Jerzego – którzy w trakcie podróży kolejką podmiejską są świadkami brutalnej napaści na młodą dziewczynę. Jerzy bez namysłu staje w obronie kobiety, natomiast Alfred(Robert Więckiewicz) zawodzi – bojąc się o własną skórę reaguje poniewczasie i staje się biernym świadkiem tragedii młodszego brata. Czy okaże się tak dramatyczny, jak obiecują? Sprawdźcie sami!

  „Niebezpieczna metoda” natomiast to produkcja nieco bardziej wymagająca. Opowiada bowiem historię dwóch z najbardziej cenionych psychiatrów XX wieku. Carl Jung jest uczniem doświadczonego uczonego Zygmunta Freuda. Pod opieką starszego mentora poznaje techniki pozwalające na zaglądanie w głąb ludzkich umysłów i wyłanianie z nich najmroczniejszych pragnień. Pewnego dnia do szpitala psychiatrycznego, w którym pracuje Jung, przywieziona zostaje młoda i piękna pacjentka – Sabina. Wkrótce relacja między nim a nowoprzybyłą zacznie wykraczać daleko poza zwyczajny schemat leczenia. Rodzący się między tą parą ognisty romans staje na drodze dalszej współpracy Junga z jego dotychczasowym przełożonym – Freudem. Obaj zaczynają między sobą ostro rywalizować. Dzięki Sabinie, Carl staje u progu odkrycia całkowicie nowatorskiej i niezwykle kontrowersyjnej metody leczenia ludzi chorych psychicznie. Dzięki niej będzie mógł poznać głęboko skrywane i nigdy niewypowiedziane sekrety.

  Obsada filmu jest nie mniej atrakcyjna. W rolę Sabiny wciela się angielska aktorka Kiera Knightley, a postać samego ojca psychoterapii gra, znany z roli Aragorna, króla Gondoru („Władca Pierścieni”) Viggo Mortensen.

  Podejrzewam, że nie przejdę obojętnie obok tej produkcji. Aragorn jako Zygmunt, muszę przyznać to mieszanka dość intrygująca.

  Niedziela, 4 grudnia

  Nazwa: Św. Mikołaj z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

  Miejsce: Dworce PKP w Jaworzynie Śląskiej

  Godzina: 10.00 i 11.30

  Wstęp: bezpłatny, dzieci dostają prezenty

  Mikołaj w poprzednich latach czekał na dzieci w muzeum. Co roku maluchy z najuboższych rodzin otrzymywały paczki, fundowane przez samorządy i sponsorów. Nie inaczej będzie tym razem. Udało się zebrać kilka tysięcy złotych na ponad 400 paczek, w których znajdą się pięknie wydane książki “Ekspres Polarny”, słodycze, kalendarze adwentowe i owoce. Wszystkie trafią do wskazanych przez darczyńców podopiecznych organizacji charytatywnych, szkół i świetlic środowiskowych. Jednak nie tylko wybrane dzieci mogą liczyć na prezenty! Każdy maluch, który przyjdzie przywitać św. Mikołaja dostanie czekoladową figurkę świętego. Na peronie będą też pączki i herbata, przygotowana przez harcerzy. Razem z Mikołajem przyjedzie komisarz Lew z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, który dzieciom opowie o bezpiecznych świętach. Będą także gry i zabawy.

  Pociąg z Mikołajem zatrzyma się 4 grudnia na dwóch stacjach:

  – o godzinie 10.00 w Jaworzynie Śląskiej

  – o godzinie 11.30 na stacji Świdnica Miasto.

  ***

  Wydaje mi się, że lekka odskocznia od typowych cotygodniowych wypadów klubowych w takiej postaci może stać się powodem wielu wspomnień. I warto rozważyć spotkanie z kolejowym Mikołajem, obejrzenie psów gigantów czy seansu w ponad 90-letnim kinie Gdynia? Jeśli nie, to jak zawsze znajdziecie w mieście także miejsca serwujące ulubioną muzykę i towarzystwo. Jedno jest pewne, odpoczywajcie się, bawcie i relaksujcie w pokoju.

  Żegnam zatem pokojowo

  Panna Maja Jasnos