Strona główna Bez kategorii Nagrody za przystrojone domy i balkony

Nagrody za przystrojone domy i balkony [FOTO]

0

Szopki, gwiazdy, mikołaje, ruchome renifery i dalmatyńczyk. To wszystko dodatkowo pięknie oświetlone. Między innymi takie pomysły mają świdniczanie na świąteczne przystrojenie domów.

W środę, 21 grudnia, prezydent Świdnicy nagrodził autorów najlepszych świątecznych dekoracji. W tym roku do konkursu przystąpiła rekordowa liczba uczestników – 14.

Myślę, że za klika lat tych osób będzie nawet dziesięciokrotnie więcej – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy i dodaje: – Dzięki konkursowi nagradzamy mieszkańców za ich trud w budowaniu świątecznego klimatu w całej Świdnicy. Co ważne do akcji włączają się nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale i mieszkańcy całych bloków. Obserwujemy rywalizację między mieszkańcami i to jest zdrowy objaw, bo na tej rywalizacji zyskuje całe miasto, które nabiera odświętnego charakteru nie tylko na starówce. W związku z tym wszyscy są zwycięzcami.

Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym prezydent wręczył w Galerii Fotografii.

W kategorii domów:

  • I miejsce – kupon premiowy o wartości 500 zł otrzymali mieszkańcy bloku przy ul. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego 49-51-53. Zgłoszenia dokonał p. Adam Bobowski.

  • II miejsce – kupon premiowy o wartości 300 zł przypadł p. Małgorzacie Kalicińskiej za iluminację domu przy ul. Stanisława Staszica 22.

  • III miejsca równorzędne – kupon o wartości 100 zł przyznano w nagrodę p. Eugenii Rusin z ul. Hugona Kołłątaja 27 oraz p. Krzysztofowi Brajczewskiemu z ul. Wrocławskiej 74.

W kategorii balkonów:

  • I miejsce – kupon premiowy o wartości 600 zł trafił do p. Tadeusza Tomery za świąteczną dekorację balkonu przy ul. Kazimierza Wielkiego 14/5;

  • II miejsce – kupon premiowy o wartości 300 zł przypadł p. Waldemarowi Uraczowi za dekorację balkonu przy ul. Henryka Brodatego 30/9;

  • III miejsce – kupon premiowy o wartości 100 zł trafił do p. Tadeusza Jastrzębskiego za dekorację balkonu przy ul. Ignacego Prądzyńskiego 37/6.

Konkurs na najładniej przystrojony i oświetlony dom w ramach „Świdnickiej Kolędy” miasto organizuje od 2007 r. W tym roku pula nagród w konkursie wyniosła 2.000 zł.

Fotografie dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Poprzedni artykułWolontariuszki w TVP
Następny artykułWigilia wszystkich świdniczan [VIDEO]