Pochwała prostoty w Magazynie Swidnica24.pl

  0

  Gdyby dało się urządzać świat tak prosto, jak w pamiętanym przez średnie pokolenie „Zaczarowanym ołówku”, którego bohater kredką wyczarowywał prawdziwe przedmioty! Bajkowy chłopiec tylko na marginesie pojawia się w tym wydaniu Magazynu Swidnica24.pl, bo nie o takiej prostocie piszą jego autorzy.

  W centrum uwagi tym razem są rzeczy proste i w tej prostocie genialne lub pyszne, pojawiają się ludzie żyjący według prostych zasad, które dają im siłę do spełniania pasji. Lekturę Magazynu proponuję rozpocząć od felietonu Wacława Piechockiego, który poniekąd poświęcony jest majsterkowaniu, ale to tylko przewrotny  punkt wyjścia, z którego droga wiedzie do poznania niezwykłych historii kilku wynalazków, takich jak mikrofalówka czy opony samochodowe (dział Felieton). A przy okazji słowo o tym, że często to, co najprostsze, odkryć najtrudniej.

  Prostota to przejaw geniuszu, a dowodem  są reportaże Ryszarda Kapuścińskiego. Mistrza celnego, niewyszukanego słowa polecamy do poczytania w weekendowe wieczory. Wacław Piechocki sięgnął tym razem po „Podróże z Herodotem”  (dział „Książka”).

  Prostota w kuchni natomiast wcale nie musi oznaczać braku wyrafinowanych doznań smakowych. Doskonale wie o tym czarodziejka Penelopa, która zna sekret, jak zamienić zwykłą kartoflankę w zupę wykwintną, a przy tym nie urobić się po łokcie (dział „Kuchnia”).

  A na zakończenie – lub jeśli Państwa wolą – na początek, spotkanie z jednym z najmłodszych bohaterów cyklu „Tkanie życia”. Wacław Piechocki o marzenia pyta Daniela Bukowego, młodego sportowca, który wybrał jasny, prosty życiowy cel i wie, jak się go trzymać.

  Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze znajda Państwo w menu pod hasłem Magazyn. Zapraszam.

  Agnieszka Szymkiewicz

  Poprzedni artykułTkanie życia: Daniel Bukowy
  Następny artykułDolnośląski Imprezownik