Gwałcił 11-letnich chłopców

  45

  Asystent społeczny trenera Mirosław O. podstępem zachęcał dwóch chłopców ze Strzegomia do obcowania seksualnego i innych czynności lubieżnych. Sąd w Świdnicy aresztował go na trzy miesiące. – Mężczyzna za seks dawał dzieciom słodycze, gry, telefon komórkowy obiecywał nawet quada – informuje Marek Rusin, prokurator rejonowy.

  O całej sprawie informuje dzisiejsze wydanie Nowego Tygodnika Świdnickiego. Proceder trwał od sierpnia do października 2011 roku. Mirosław O. latem na jednym z treningów upatrzył sobie chłopców i stopniowo zdobywał ich zaufanie. Kiedy już zyskał przychylność, zamykał się z nimi w kantorku w hali sportowej Strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i tam wykorzystywał  chłopców. Sprawa wyszła na jaw, kiedy jedna z  matek zobaczyła u syna telefon komórkowy, którego mu nie kupiła. Chłopiec opowiedział o tym, co działo się w kantorku. Matka natychmiast zaalarmowała odpowiednie służby.

  Mężczyznę aresztowano w piątek, 4 listopada, na trzy miesiące i przedstawiono mu zarzuty. W trakcie przesłuchania przyznał się do obcowania płciowego, ale nie do gwałtu. Prokuratura nie wyklucza, że w tej sprawie może być poszkodowanych więcej osób. – Sprawa jest rozwojowa – mówi prokurator rejonowy.

  tepe

  Poprzedni artykułZginął motorowerzysta
  Następny artykułFilateliści wciąż przypominają o swojej pasji