Góra śmieci na osiedlu

  15

  Jak zaalarmowali nas czytelnicy, taki widok jak na zdjęciu oglądają już od dłuższego czasu. Pojemnik na szkło przy ulicy Zamenhofa 48 jest przepełniony. Za to wszystkie kosze obok są opróżniane systematycznie. Nie ma już miejsca na butelki, które lądują obok, tworząc całkiem spore usypisko.

  Trzeba coś z tym zrobić! Nie po to płacimy za wywóz śmieci, żeby po całym osiedlu walały się butelki! – tłumaczy jeden ze zdenerwowanych mieszkańców.

  Jak dowiedziała się Swidnica24.pl, za wywóz szkła białego odpowiada firma Alba z Wałbrzycha.

  – Co miesiąc wywozimy wszystkie śmieci. Ostatni raz było to 7 października. Pracownik nie opróżnił wtedy pojemnika na szkło białe. Powodem byli sami mieszkańcy – dojazd był zastawiony samochodami. Dysponujemy rejestracjami wszystkich aut, które uniemożliwiły nam wywóz – mówi pracownik firmy ALBA Dolny Śląsk. Jak tłumaczy firma, pojemnik na szkło białe, był miesiąc temu zapełniony w 60%, więc automatycznie brak wywozu spowodował magazynowanie się śmieci na ziemi.

  Problem powinien zniknąć w przyszłym tygodniu, kiedy to zaplanowany jest wywóz śmieci. Chyba że mieszkańcy po raz kolejny zablokują dojazd.

  wl

  Poprzedni artykułŚwidnicki Imprezownik
  Następny artykułTBS na Kilińskiego pod klucz