Świdnicki Imprezownik

  3

  Długi weekend minął bezpowrotnie, nie powiem, było całkiem miło poleniuchować tych kilka nadliczbowych dni, mimo to nadchodzi kolejny „przeciętnie krótki”, choć nieprzeciętny weekend. Galimatias słowny, który w przekazie całkiem klarownie się przedstawia. Jesienna aura sprzyja nam dosyć mocno, przepiękne kolory drzew, połączone z opadającymi liśćmi tworzą wręcz bajkowe obrazy. Całe szczęście nie tematom pogodowym poświęcone są te linijki. Wróćmy w takim razie do sławetnych porad wytrawnego „imprezownika”, czy trafnych? Nie wiem? Na pewno selekcjonowanych skrupulatnie i chronologicznie? Weźmy pod uwagę na przykład taki zwykły, standardowy piątek. Spójrzmy zatem, co dzieje się w nadchodzący weekend.

  ***

  Piątek, 4 października

  Z ogromną przyjemnością chciałabym zaprosić wszystkich na premierę płyty jednego z bardziej znanych świdnickich zespołów rockowych. Zakaz Wjazdu, bo o nich mowa, powstał w 2005 roku, natomiast skład i gatunek obecnie wykonywanej muzyki wyklarował się 3 lata później. Dziś zespół to brzmienie mocnego rocka, tanecznego funku oraz bluesowych ballad doprawionych polskimi tekstami i energią sceniczną. Grupa na swoim koncie ma liczne występy festiwalowe m.in. na XIII i XVII Nocach Jazzowych w Świdnicy i we Wrocławiu.

  Zakaz Wjazdu zdobył również pierwsze miejsce na świdnickim przeglądzie rockowym „Zimowa Truskawka” oraz nagrodę specjalną im. Mariusza Kozioła na XI Przeglądzie Piosenki Poetyckiej w Oleśnie. Do osiągnięć tej młodej formacji zaliczyć również można liczne koncerty plenerowe i klubowe w Polsce i za granicą. W skład zespołu wchodzą: Piotr „Krakus” Krakowski – Gitara, Mariusz Woliński – Gitara basowa, Sylwester Wenerski – Perkusja, Artur Wojtysiak – Klawisze, Daniel „Demia” Piórek – Wokal. W ramach promocji ich debiutanckiej płyty zagrają dla Was w Świdnickim Ośrodku Kultury, już dzisiaj, 4.11.2011, o godzinie 19:30, całkowicie bez żadnych dodatkowych opłat. Myślę, że fanom naszej rodzimej formacji propozycja ta na pewno przypadnie do gustu i będzie to miły akcent na rozpoczęcie weekendu.

  ***

  Robimy olbrzymi krok i przenosimy się w klimaty zdecydowanie mniej alternatywne, acz równie popularne wśród młodej części społeczności świdnickiej. Impreza, która chciałabym Wam tym razem zaproponować, będzie miała miejsce w podziemiach placu grunwaldzkiego, a konkretniej pod numerem jedenastym, oczywiście nigdzie indziej jak w Świdnicy. Oxygen Klub, dawniej zwany po prostu Schronem, również w ten weekend przygotował miłośnikom dyskotek nie lada atrakcję.

  Impreza taneczna pod nazwą Friday Night zaprasza każdego, kto lubi się dobrze zabawić. Od godziny 21:00 do 23:00 wstęp jest bezpłatny, później, niestety, trzeba będzie zapłacić haracz w wysokości 10 zł. O oprawę muzyczną zadbają grajkowie zarówno ze Świdnicy, jak i spoza. Meszi (Mogilno), Edd (Poznań), Silent (Świdnica) oraz Teo – także ze Świdnicy, postarają się, by Wasze buty nie pozostały w jednym miejscu.

  ***

  Sobota, 5 października

  Na nadchodzącą sobotę schemat jest w zasadzie podobny. Najpierw koncert rockowy, a następnie impreza taneczna, tak się składa, że dokładnie w tym samym klubie.

  ***

  Już w najbliższą sobotę w Pubie Izi Rajder o godzinie 20:00 będzie miał miejsce koncert charytatywny, z okazji urodzin chorego Michałka, na którego leczenie zbierane będą datki. Michałek chory jest na wodogłowie oraz cierpi na brak kończyn. Jak wiadomo, leczenie tak ciężkich przypadłości jest bardzo kosztowne, wymaga zarówno sporych nakładów funduszy, jak i czasu, ciepła, cierpliwości i miłości. Organizatorzy zwracają się z prośbą o uwzględnienie datków różnej maści. Mogą to być ubrania, pieniądze czy nawet artykuły spożywcze. Muzycy w składzie: Michał Sławiński – wokal, Michał Pindel – gitarka, Michał Ziemak – organy Hammonda, Bartek Janas – gitara, Piotr Dawiec – perka zaprezentują wiele hitów. Zachęcam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, nie ze względu na zabawę, ale przede wszystkim na możliwość bezinteresownej pomocy choremu dziecku.

  ***

  Idąc dalej wspomnianym wcześniej schematem, proponuję imprezę także w Oxygen Klubie, mieszczącym się w podziemiach placu Grunwaldzkiego. Tym razem zagrają wyłącznie świdniccy DJe, Dj Silent oraz Dj Teo, podczas imprezy rozlosowane zostaną nagrody, zaserwowane będą mega promocje barowe oraz droga kupna nabyć będzie można płyty z Halloween Party. Cena wstępu standardowa dla imprez sobotnich. Dobra zabawa gwarantowana.

  ***

  Był rock, było dyskotekowo, więc myślę, że najwyższy czas na propozycje z nieco wyższej półki. Warto wspomnieć o rozpoczętych wraz z początkiem listopada Wieczorach z Kinem Radzieckim.

  Pierwszy film wyemitowany został zaledwie kilka dni temu tj. 3 listopada, następne wyświetlane będą systematycznie, kolejny już 10 listopada. Więcej szczegółów http://swidnica24.pl/rozrywka/wieczory-z-kinem-rosyjskim-2/

  ***

  Turnieje rycerskie, konkursy rodzinne, jarmark ekologiczny i średniowieczna muzyka na żywo – to tylko niektóre atrakcje pikniku rodzinnego, który w najbliższą sobotę, 5 listopada, odbędzie się w Krzeszowie. Impreza oficjalnie zainauguruje „Południowo-zachodni Szlak Cysterski”. Zapraszamy na godz. 11.30 do historycznego opactwa w Krzeszowie. „Południowo-Zachodni Szlak Cysterski” to efekt partnerstwa czterech województw, dwunastu gmin oraz czterech regionalnych organizacji turystycznych. Samorządy połączyły swoje siły, by spoić rozproszony dorobek „szarych mnichów” i wykorzystać go do celów turystycznych. Szlak cysterski obejmuje swoim zasięgiem obiekty cysterskie i pocysterskie m.in. w Trzebnicy, Lubiążu, Legnicy, Jeleniej Górze i Kamieńcu Ząbkowickim. Realizacja projektu kosztowała ponad 35 mln zł, z czego 85 proc. pokryły fundusze unijne.  W najbliższą sobotę, 5 listopada, władze województwa dolnośląskiego organizują w Krzeszowie piknik inauguracyjny. Turyści oraz okoliczni mieszkańcy, którzy tego dnia pojawią się terenie historycznego opactwa, przeniosą się do średniowiecznej wioski, w której będzie można postrzelać z łuku, zobaczyć walki rycerzy, wziąć udział w turnieju, czy też skosztować ciepłej, rycerskiej strawy. Podczas imprezy będzie można także posłuchać na żywo dźwięków średniowiecznej muzyki oraz odwiedzić warsztat płatnerza – średniowiecznego rzemieślnika, który na oczach widzów pokaże sztukę wykonywania rycerskiego uzbrojenia.  Wyścigi w workach, sztafeta rodzinna, rzut ringiem czy wyścig malucha to z kolei propozycje zabaw w strefie dziecięcej, których uczestnicy będą nagradzani medalami i nagrodami rzeczowymi. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i zabawach indywidualnych. Poza strefami rozrywek na terenie pikniku pojawią się m.in. stoiska jarmarczne z ekologicznymi, regionalnymi produktami, oraz wystawa fotografii, prezentująca cysterskie i pocysterskie obiekty. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 17.00. (www.umwd.dolnyslask.pl)

  Z czystym sumieniem i pełnym przekonaniem, polecam wszystkie powyższe imprezy.

  Maja Jasnos

  Poprzedni artykułKawa w samo południe [VIDEO]
  Następny artykułGóra śmieci na osiedlu