Popłynęli po medale

    0

    W sobotę 1 października już po raz czwarty rozegrano Otwarte Mistrzostwa Świdnicy w Pływaniu. W zmaganiach udział wzięli uczniowie Szkół Podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz grupowo zgłaszani członkowie klubów.

    W kategorii masters mogliśmy obserwować wielokrotnych Mistrzów Polski, uczestników Mistrzostw Europy i Świata w ratownictwie wodnym. Sportowe zmagania toczyły sie tym razem w trzech blokach. 1 BLOK- styl dowolny i grzbietowy (dziewczęta i chłopcy), 2 BLOK- styl dowolny i delfin (dziewczęta i chłopcy), 3 BLOK- styl dowolny, kategoria masters (kobiety i mężczyźni).

    PEŁNA KLASYFIKACJA MISTRZOSTW

    BLOK 1 – Klasy I-III /Szkoły Podstawowe/

    Klasa I /SP/ – styl dowolny /25 m/ – dziewczęta :

    1. Lena Niemczyk – 27,00 /TOP Bolesławiec/

    2. Wiktoria Młodzińska – 27,72 /TOP Bolesławiec./

    3. Karolina Kutyło – 31,33 /Rekin Świebodzice/

    Klasa I /SP/ – styl dowolny /25 m/ – chłopcy :

    1. Gracjan Giezek – 25,22 /Rekin Świebodzice/

    2. Mateusz Biełous – 25,30 /Rekin Świebodzice/

    3. Kuba Dzieniakowski – 30,45 /Svidz Świdnica/

    Klasa II /SP/ – styl dowolny /25 m/ – dziewczęta :

    1. Aleksandra Obajtek – 20,63 /Rekin Świebodzice/

    2. Weronika Kaczor – 29,34

    3. Hanna Wieliczko – 34,00 /Svida Świdnica/

    Klasa II /SP/ – styl dowolny /25 m/ – chłopcy :

    1. Aleksander Zelek – 21,28 /Rekin Świebodzice/

    2. Maciej Jachym – 21,97 /Rekin Świebodzice/

    3. Kordian Strawek – 28,65 /Svida Świdnica/

    Klasa III /SP/ – styl dowolny /25 m/ – dziewczęta :

    1. Anna Zawadzka – 18,31 /Rekin Świebodzice/

    2. Agnieszka Franków – 20,31 /Svida Świdnica/

    3. Justyna Wierzbicka – 21,23 /TOP Bolesławiec/

    Klasa III /SP/ – styl dowolny /25 m/ – chłopcy :

    1. Miłosz Knihnicki – 16,06 /Rekin Świebodzice/

    2. Hubert Parzyński – 17,58 /TOP Bolesławiec/

    3. Michał Matusewicz – 18,43 /Rekin Świebodzice/

    Klasa I /SP/ – styl grzbietowy /25 m/ – dziewczęta :

    1. Wiktoria Młodzińska – 28,96 /TOP Bolesławiec./

    2. Lena Niemczyk – 30,59 /TOP Bolesławiec/

    3. Maria Kutyło – 30,85 /Rekin Świebodzice/

    Klasa I /SP/ – styl grzbietowy /25 m/ – chłopcy :

    1. Gracjan Giezek – 23,75 /Rekin Świebodzice/

    2. Mateusz Biełous – 28,11 /Rekin Świebodzice/

    3. Kuba Dzieniakowski – 30,54 /Svida Świdnica/

    Klasa II /SP/ – styl grzbietowy /25 m/ – dziewczęta :

    1. Aleksandra Obajtek – 23,60 /Rekin Świebodzice/

    2. Weronika Kaczor – 26,50

    3. Hanna Wieliczko – 33,59 /Svida Świdnica/

    Klasa II /SP/ – styl grzbietowy /25 m/ – chłopcy :

    1. Maciej Jachym – 25,72 /Rekin Świebodzice/

    2. Aleksander Zelek – 26,90 /Rekin Świebodzice/

    3. Kordian Strawek – 32,05 /Svida Świdnica/

    Klasa III /SP/ – styl grzbietowy /25 m/ – dziewczęta :

    1. Agnieszka Franków – 21,73 /Svida Świdnica/

    2. Anna Zawadzka – 21,93 /Rekin Świebodzice/

    3. Zuzanna Czernicka – 22,68 /Svida Świdnica/

    Klasa III /SP/ – styl grzbietowy /25 m/ – chłopcy :

    1. Miłosz Knihnicki – 20,79 /Rekin Świebodzice/

    2. Michał Matusewicz – 22,24 /Rekin Świebodzice/

    3. Hubert Parzyński – 22,66 /TOP Bolesławiec/

    BLOK 2 – Klasy IV-VI /SP/, Klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne

    Klasa IV /SP/ – styl dowolny /50 m/ – dziewczęta/ :

    1. Wiktoria Zięta – 39,06 /Rekin Świebodzice/

    2. Maja Siembab – 40,69 Svida Świdnica/

    3. Julita Węglicka – 41,60 /Rekin Świebodzice/

    1. Jakub Borowy – 34,75 /Svida Świdnica/

    2. Karol Krzekotowski – 35,06

    3. Artur Greber – 37,51 /Rekin Świebodzice/

    Klasa V-VI /SP/ – styl dowolny /50 m/ – dziewczęta/ :

    1. Elżbieta Kielka – 32,21 /Svida Świdnica/

    2. Klaudia Sadowska – 32,49 /Svida Świdnica/

    3. Klaudia Petters – 34,34 /TOP bolesławiec/

    Klasa V-VI /SP/ – styl dowolny /50 m/ – chłopcy :

    1. Mikołaj Ryszawy – 31,44 /Svida Świdnica/

    2. Oskar Kiejzik – 32,03 /Svida Świdnica/

    3. Grzegorz Warzecha – 32,90 /Rekin Świebodzice/

    Klasa I-II /Gimnazja/ – styl dowolny /50 m/ – dziewczęta :

    1. Agata Wlaźlak – 30,06 /Rekin Świebodzice/

    2. Alicja Kotulska – 34,91 /Rekin Świebodzice/

    3. Karolina Mielnik – 39,45 /TOP Bolesławiec/

    Klas I-II /Gimnazja/ – styl dowolny /50 m/ – chłopcy :

    1. Jonasz Szkirpan – 28,81 /TOP Bolesławiec/

    2. Marcin Stram – 29,38 /Sokół Wałbrzych/

    3. Jakub Patera – 29,98 /TOP Bolesławiec/

    Klasa III /Gimnazja/ i klasy ponadgimnazjalne – styl dowolny /50 m/ – dziewczęta :

    1. Dominika Sasin – 29,93 /Rekin Świebodzice/

    2. Agnieszka Gajdowska – 30,47 /Rekin Świebodzice/

    3. Katarzyna Borkowska – 31,66 /Sokół Wałbrzych/

    Klasa III /Gimnazja i klasy ponadginazjalne – styl dowolny /50 m/ – chłopcy :

    1. Kordian Różnicki – 26,19 /TOP Bolesławiec/

    2. Artur Stankiewicz – 26,86 /Rekin Świebodzice/

    3. Patryk Łukanowicz – 27,89 /TOP Bolesławiec/

    Klasa IV /SP/ – styl motylkowy /50 m/ – dziewczęta/ :

    1. Wiktoria Zięta – 44,25 /Rekin Świebodzice/

    2. Maja Siembab – 50,87 Svida Świdnica/

    3. Julita Węglicka – 51,41 /Rekin Świebodzice/

    Klasa IV /SP/ – styl motylkowy /50 m/ – chłopcy :

    1. Karol Krzekotowski – 41,09

    2. Artur Greber – 42,05 /Rekin Świebodzice/

    3. Jakub Borowy – 45,41 /Svida Świdnica/

    Klasa V-VI /SP/ – styl motylkowy /50 m/ – dziewczęta :

    1. Elżbieta Kielka – 37,25 /Svida Świdnica/

    2. Agata Knapik – 39,94 /TOP Bolesławiec/

    3. Klaudia Sadowska – 41,25 /Svida Świdnica/

    Klasa V-VI /SP/ – styl motylkowy /50 m/ – chłopcy :

    1. Paweł Jarosz – 36,38 /Rekin Świebodzice/

    2. Sebastian Słomiński – 37,25 /Rekin Świebodzice/

    3. Krystian Dobrzański – 39,16 /Svida Świdnica/

    Klasa I-II /Gimnazja/ – styl motylkowy /50 m/ – dziewczęta :

    1. Agata Wlaźlak – 35,16 /Rekin Świebodzice/

    2. Alicja Kotulska – 43,78 /Rekin Świebodzice/

    3. Karolina Mielnik – 1.01,32 /TOP Bolesławiec/

    Klasa I-II /Gimnazja/ – styl motylkowy /50 m/ – chłopcy :

    1. Jonasz Szkirpan – 31,34 /TOP Bolesławiec/

    2. Jakub Patera – 36,49 /TOP Bolesławiec/

    3. Marcin Stram – 37,91 /Sokół Wałbrzych/

    Klasa III /Gimnazja/ i klasy ponadgimnazjalne – styl motylkowy /50 m/ – dziewczęta :

    1. Dominika Sasin – 32,62 /Rekin Świebodzice/

    2. Agnieszka Gajdowska – 34,54 /Rekin Świebodzice/

    3. Maja Wojnowska – 37,47 /Sokół Wałbrzych/

    Klasa III /Gimnazja/ i klasy ponadgimnazjalne – styl motylkowy /50 m/ – chłopcy:

    1. Patryk Łukanowicz – 28,18 /TOP Bolesławiec/

    2. Artur Stankiewicz – 29,53 /Rekin Świebodzice/

    3. Kordian Różnicki – 29,71 /TOP Bolesławiec/

    BLOK 3 – MASTERS 20, 30, 40, 50 – styl dowolny /50 m/ :

    MASTERS 20 /20 – 29 lat/ – mężczyźni :

    1. Piotr Balcerzak – 26,06 /Sokół Wałbrzych/

    2. Krzysztof Werner – 27,12 /Rekin Świebodzice/

    3. Krzysztof Januszko – 28,50 /Rekin Świebodzice/

    MASTERS 30 /30 – 39 lat/ – kobiety :

    1. Agnieszka Czarka – 41,22

    MASTERS 30 /30 – 39 lat/ – mężcczyźni :

    1. Alfred Giezek – 36,62

    MASTERS 40 /40 – 49 lat/ – kobiety :

    1. Beata Frączak – 46,37

    MASTERS 40 /40 – 49 lat/ – mężczyźni :

    1. Krzysztof Słomiński – 35,53

    MA\STERS 50 /pow. 50 lat/ – mężczyźni :

    1. Edmund Frączak – 46,37

    SZTAFETY /styl zmienny – 4 x 50 m/ :

    1. Mastersi – 2.13,44

    2. Licealiści – 2.22,97

    3. Rekin – 2.14,15