Ważne dla społeczników

  0

  Przedstawiciele organizacji pozarządowych z powiatu świdnickiego mogą wziąć udział w organizowanym przez Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu szkoleniu poświęconym objaśnieniu procedur wypełniania nowych ofert na realizację zadania publicznego. Jak zawsze podczas spotkania omówione zostaną także sprawy związane z bieżącą działalnością stowarzyszeń. Będzie można także uzyskać informację odnośnie możliwości aplikowania o środki zewnętrzne wspomagające działalność tego sektora oraz zasady rozliczania przyznanych dotacji.

  Spotkania z organizacjami pozarządowymi mają rozbudzić aktywność sektora pozarządowego, działającego na terenie naszego powiatu. Są także doskonałą okazją do wymiany spostrzeżeń odnośnie współpracy samorządu lokalnego ze stowarzyszeniami oraz dalszego jej rozwijania i wzmacniania. To także najlepszy moment na omówienie zmian w przepisach prawa dotyczących tego sektora, a przede wszystkim pomoc w aplikowaniu o środki zewnętrzne potrzebne stowarzyszeniom do organizacji wielu ciekawych inicjatyw, imprez kulturalnych i innych dużych i małych przedsięwzięć, skierowanych do naszych mieszkańców a także gości z zagranicy.

  Takie spotkania to już tradycja w naszym powiecie. Służymy naszym organizacjom przede wszystkim wsparciem merytorycznym, ale także chętnie wsłuchujemy się w problemy tego sektora i staramy się je wspólnie rozwiązywać – podkreśla starosta Zygmunt Worsa.

  Stowarzyszenia, które chcą wziąć udział w szkoleniu muszą się zgłosić do Biura ds. Europejskich i Promocji Powiatu pod nr tel. 748500 439 lub mailem na adres: [email protected] do dnia 19 września.

  Szkolenie  w dniu 22 września, w godzinach od 12.00 do 17.00 na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułMatylda Damięcka i młodzi dramaturdzy
  Następny artykułMożna odpracować dług czynszowy