Targ Różnorodności w Rogoźnicy

  0

  Nie czekają, nie narzekają, ale biorą sprawy w swoje ręce. Mieszkańcy Rogoźnicy sami zdobywają środki na wycieczki dla dzieci z miejscowości. Podczas I Targu Różnorodności udało się pozyskać 800 złotych. Dzisiaj od 12.00 do 20.00 w wiejskiej świetlicy II edycja targu.

  Zasada jest prosta: mieszkańcy przynoszą książki, drobne sprzęty domowe, serwety, odzież i zabawki. Każdy za niedużą opłata może coś dla siebie wybrać. wszystkie pozyskane środki przeznaczone będą na organizację wycieczki dla ponad 20. dzieci. Burmistrz Strzegomia z budżetu gminy dołożył 2,5 tysiąca złotych (na oba wyjazdy).

  – Tym razem chcemy zafundować naszym rogoźnickim dzieciom wyprawę w Masyw Śnieżnika. Wycieczka jest drugą wycieczką z cyklu „Poznaj swój kraj poznaj swój region” – wyjaśnia Hanna Czerwińska z Rady Sołeckiej, współorganizatorka targu. – Dzięki dofinansowaniu burmistrza pana Zbigniewa Suchyty i środkom zdobytym na I Targu Różnorodności nasze dzieci mogły zwiedzić Góry Stołowe, zobaczyć Park Dinozaurów, zdobyć Twierdzę Kłodzką i zjeść wspólnie posiłek i lody. To działanie i inne, jakie nastąpią, to kropla, która drąży skałę. Chcemy, by społeczność naszej wsi mogła się lepiej poznać, skonsolidować, zaprzyjaźnić. Pragniemy, by ludność naszej wsi zobaczyła i uwierzyła, że chcieć to móc.

  opr. asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułMagazyn Swidnica24.pl w gąszczu
  Następny artykułDolnośląski Imprezownik