Parkingi. Jest nadzieja na poprawę? [FILM]

  9

  Rada Miejska w Świdnicy podczas dzisiejszej sesji wysłuchała streszczenia obszernego dokumentu, opracowanego przez departament komunikacji, o polityce parkingowej w mieście. Pierwsza myśl – mamy cud. W Świdnicy jest zarejestrowanych ponad 30 tysięcy samochodów, a miejsc postojowych mamy o połowę mniej. A na inwestycje, które ten stan rzeczy szybko zmienią, widoki raczej marne.

  Radni zgodnie podkreślali, że analiza i prognoza została przygotowana niezwykle rzetelnie. Nikt nie oczekiwał także cudownych rozwiązań. Świdnica ma zwartą zabudowę – a nie dotyczy to tylko ścisłego centrum – i wiele wymyślić się nie da. Jednak udało się wraz z innymi, poza miastem, zarządcami, wytypować prawie 3 tysiące miejsc parkingowych w różnych rejonach Świdnicy. Problem jest jeden – na realizacje potrzeba 12,5 miliona złotych, z czego miasto musiałoby zapłacić ponad 8 milionów (resztę spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty). W dokumencie wskazano najbardziej realne i najbardziej konieczne inwestycje, które opiewają na kwotę 4 milionów złotych. Zaproponowano, by w co roku przeznaczać w budżecie miasta na parkingi 400 tysięcy złotych. Więc za 10 lat sytuacja byłaby nieco lepsza niż obecnie. Radni proponowali, by pomyśleć o kwotach większych, przekraczających nawet milion złotych. Konkretne ustalenia będą możliwe dopiero podczas konstruowania budżetu na przyszły rok.

  Dokument, który przeczytasz tu: polityka parkingowa (uwaga, duży plik) zawiera bardzo szczegółową analizę obecnej sytuacji i planów dla różnych części miasta.

  Jak jest obecnie i czy widać realną szansę na poprawę? Obejrzyj relację Swidnica24.pl:

  Poprzedni artykułŚwidnicki Imprezownik
  Następny artykułO deficycie ciepła i uwagi