Świdnicki Imprezownik

  13

  Skończyły się wakacje i nadszedł długo oczekiwany, przez niektórych, rok szkolny. Nie oznacza to jednak, że bawić się już nie wypada. Ci wszyscy, którzy zamierzają spędzić nadchodzący weekend na terenie Świdnicy i okolic, nie będą mogli się nudzić. Rok szkolny 2011/12 rozpoczyna się hucznie i z przytupem.

  2,3,4 września 2011

  • Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej 3 września 2011 r. zaprasza na Galę Parowozów. Jedną z wielu atrakcji będzie przyjazd Pięknej Heleny. Muzeum  od kilku lat organizuje przedsięwzięcia promujące wiedzę o historii techniki. Spektakl pod tytułem „Historia Pary” zaprezentuje wydarzenia z rozwoju kolejnictwa ilustrowane eksponatami pochodzącymi ze zbiorów Muzeum oraz od instytucji współorganizujących przedstawienie. W kilku odsłonach zostaną zaprezentowane sceny z różnych epok ilustrowane oryginalnymi eksponatami. Między innymi zobaczyć będzie można sprawne parowozy TKt48-18 z 1951, Pm36-2 z 1937roku, wagon motorowy „Motorak” z 1959 roku oraz nowoczesny tabor kolejowy. Zabytkom techniki towarzyszyć będą aktorzy- pracownicy Muzeum odtwarzający historyczne wydarzenia. Koszt wstępu na imprezę to 15 zł, natomiast dla dzieci i młodzieży 10 zł.
  • Kolejnym wydarzeniem, którego nie można przegapić,  będzie rozpoczynający się dzisiaj, 2 września, a trwający do soboty Zlot Motocyklowy. Siódmy już zlot organizowany jest przez świdnicki klub Rider FG i jak co roku zapewnia wiele atrakcji, z których część zarezerwowana jest wyłącznie dla uczestników zlotu. Mieszkańców Świdnicy i turystów zapraszamy na  Paradę motocykli (Rynek, godz.: 12:00).
  • Szanowni Klubowicze, jakże mogłabym o Was zapomnieć? Wszystkich lubiących poruszać bioderkiem zapraszam do świdnickich klubów. Znajdujący się w Piwnicy Świdnickiej  Bollywood Music Club to ekskluzywny lokal utrzymany w orientalnym klimacie. To właśnie tu w piątkowe i sobotnie wieczory, już od godziny 20:00,  odbywają się imprezy przy popularnej klubowej muzyce granej przez najlepszych DJów. Wstęp do klubu jak zwykle w tej samej cenie: panie w oba dni do godziny 23:00 darmowo, natomiast później obie płcie zapłacić muszą 5 zł, a w sobotę 10 zł.
  • Fajną alternatywą dla nieco starszej grupy odbiorców będzie Skarpa. Sala znajdująca się bezpośrednio pod restauracją w piątkowo – sobotnie wieczory raczy swoich gości największymi hitami lat 80-tych, 90-tych, jak i obecnej muzyki rozrywkowej. Zawsze pełny parkiet zapewnia imprezowiczom udaną zabawę. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Start hulanek od godziny 20:00; wstęp 10 zł.
  • HHZone i Hip-Hop Jam zapraszają 2 września, czyli w piątkowy wieczór na imprezę do „Pod Gargulcem”, gdzie wystąpią KS76 (Peszi), Rufuz + Małach , JG ZIOMS. Start imprezy o godzinie 18:00, za opłaceniem wstępu w kwocie – mężczyźni 20 zł, a kobiety 15.
  • Każda okazja do imprezy to dobra okazja, dlatego również Oxygen Club, mieszczący się na placu Grunwaldzkim, od godziny 20:00 zaprasza na imprezę. „School Party” to kolejny powód, by hucznie  uczcić rozpoczęcie roku szkolnego. Za czasów szkolnych raczej urządziłabym stypę, ale każdy robi to, co lubi. Głównym „wodzirejem” będzie niejaki Dj Silent i Dj Teo. Dla pierwszych 30 przybyłych osób darmowe wejście.
  • Nieco spokojniejszą opcją spędzenia wieczoru w piątkowy lub sobotni wieczór jest, standardowo, kino. W tenże weekend wałbrzyskie Cinema City, znajdujące się w Galerii Victoria, ma nam do zaoferowania kilka ciekawych propozycji. Najnowsza, i najbardziej kasowa komedia mistrza czarnego humoru Woodyego Allena, „ O północy w Paryżu”, bo taki nosi tytuł to komedia o zabarwieniu romantycznym. Powstała na bazie tego, co wie niemal każdy człowiek, który kiedykolwiek słyszał , że Paryż to miejsce magiczne. Produkcja, moim zdaniem, typowo kobieca. Przepiękna sceneria, dużo zwrotów akcji a wszystko okraszone doskonałymi wręcz dialogami. Seanse w godzinach: 13:10, 15:20, 17:30 i 19:50. Ceny biletów bardzo różne, uzależnione od dnia tygodnia. Zapraszam do kina, ciekawych rozwoju akcji, gdyż nie pisnę ani słowa!

  http://www.cinema-city.pl/index.php?module=cinema&action=info&cid=1091&id=10

  • Kolejną interesującą propozycją jest, następną z serii o wampirach, jest „Postrach Nocy” z Collinem Farrelem w roli głównej. Niektórym filmy o wampirach są bezsensowne, mało realne, a czasem wręcz niewarte oglądania. Nie mogę się zgodzić z tym poglądem. Ja filmy o wampirach wręcz uwielbiam. Czy są to typowe horrory z niskiej półki, czy seriale, a ostatnio ich nie mało, czy smętne romansidła. Uwielbiam je i już!

  Nie bez przyczyny godziny wyświetlenia filmu są trochę późniejsze: 14:15, 18:00, 20:15, 22:30. Szczerze, nie miałam jeszcze okazji zaznajomić się z tym filmem, nie mniej jednak skoro jest premierą, to zapewne i warto.

  Po piątkowym szaleństwie niektórym zapewne przyda się odrobina relaksu. Proponuję zatem wypad w plener.

  • Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, tuż po poobiedniej sjeście, zaprasza na mecz III ligi piłki nożnej. Rozgrywki pomiędzy Polonią Świdnica a Promieniem Żary odbędą się w sobotę o godzinie 17:00 przy ulicy Śląskiej 35, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wstęp darmowy.
  • Wieczorową porą, tj. od godziny 20:00, wszystkich spragnionych wrażeń zapraszam do świdnickich klubów. Wyżej wymienione Bollywood Music Club, Na Skarpie, Oxygen Club czy znajdująca się nieopodal Parku Centralnego Łaźnia gotowe są sprostać wszelkim wymaganiom, dostarczając swoim gościom sporą dawkę rozrywki i dobrej zabawy.
  • W niedzielę 4 września, w ramach 46. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans Schola Teatru Węgajty odtworzy w Świdnicy średniowieczny dramat liturgiczny „Ludus Danielis”. Świdnicki koncert wpisuje się w jeden z motywów tegorocznego festiwalu, zatytułowany „Święci i grzesznicy”. W stylistyce średniowiecznej opowie historię starotestamentalnej postaci proroka Daniela. Koncert zaplanowano, na godz. 19.00 w katedrze pw. św. Stanisława i Wacława. Wstęp jest wolny.

  Jak widać, Świdnica nie jest nudna! Wszystkich, którzy chcą jednak wyskoczyć trochę dalej, już jutro zapraszam do poczytania Dolnośląskiego Imprezownika.

  Z pozdrowieniami

  DJ Maja Jasnos J

  Poprzedni artykułZero Procent Nieuniknione [ZOBACZ FILM]
  Następny artykułParkingi. Jest nadzieja na poprawę? [FILM]