Strona główna Bez kategorii Będzie centrum charytatywne

Będzie centrum charytatywne

3

Na kościele pw. św. Krzyża przy ulicy Westerplatte pojawiły się rusztowania. To zapowiedź dwóch poważnych inwestycji świdnickiej Caritas. Zabytkowa świątynia jeszcze w tym roku zyska nową elewację, a w dawnej Komandorii, połączonej w kościołem, powstanie Centrum Charytatywne.

Prace renowacyjne elewacji zostały podzielone na 3 etapy. Dwa pierwsze – odnowienie fasady wieży i ścian kościoła od ulicy Westerplatte – będą wykonane jeszcze w tym roku. Po uzgodnieniach z konserwatorem elewacja zyska piaskowy kolor z elementami bieli i szarości. Koszt to 250 tysięcy złotych. 180 tysięcy pochodzi z dotacji miasta, 70 tysięcy ze środków własnych Caritas. Trzeci etap – ściany od strony ogrodów, będą wykonane w kolejnych latach.

Gruntowny remont i adaptacja czeka dawną Komandorię. Na ten prace udało się pozyskać 1,5 miliona złotych unijnej dotacji. Został już ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy. – Budynek zostanie zmodernizowany i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi ksiądz Radosław Kisiel, dyrektor Caritas. – Powstanie tu Centrum Charytatywne z jadłodajnią, świetlicą środowiskową dla dzieci, poradnią psychologiczno-pedagogiczną i poradnią dla bezrobotnych. Centrum będzie gotowe w przyszłym roku.

Mimo remontu przy ulicy Westerplatte nadal będzie funkcjonowała jadłodajnia dla ubogich.

Poprzedni artykułKierowca był pijany
Następny artykułSłodycze prosto ze Świdnicy