Słodycze prosto ze Świdnicy

  9

  Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej zdradził kilka szczegółów dotyczących inwestycji japońskiej firmy Lotte.

  Firma budowę fabryki rozpocznie na początku przyszłego roku. Produkowane w niej będą wyroby czekoladowe. W odstępie kilku lat w naszym mieście ma stanąć jeszcze jedna fabryka japońskiego giganta. Produkowana w niej będzie guma do żucia. Uruchomienie pierwszej fabryki planuje się na 2013 rok.

  Inwestor nie podaje jeszcze wielkości zatrudnienia, chodzi o kilkaset osób.

  ***

  Grupa LOTTE, z siedzibą w Tokio, jest międzynarodową firmą z rocznymi przychodami na poziomie 3,547 milardów Yen (w przybliżeniu 35 miliardów dolarów). Założona w 1948 jako firma specjalizująca się w sektorze gum do żucia, obecnie działa w różnych sektorach, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, sektor handlu, podróży i turystyki, sektor chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy. Kategoria słodyczy jest jednak kluczowym obszarem dla Grupy LOTTE.

  W rankingu najsilniejszych światowych firm z branży słodyczy, Grupa LOTTE znajduje się na 6. pozycji, z silną obecnością na rynku Japonii i Korei, ale jest ona obecna również w Belgii z marką Guylian, w Chinach, Rosji oraz w krajach ASEAN. LOTTE jest największym producentem gum do żucia w Azji oraz trzecim największym na świecie.

  Poprzedni artykułBędzie centrum charytatywne
  Następny artykułCentrum dla organizacji gotowe i z nagrodą