Dramatycznie brakuje krwi

    4

    Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu alarmuje i apeluje. Od początku wakacji odczuwany jest znaczny deficyt krwi. Problem się pogłębia. W ostatnich dniach zmniejszyła się liczba osób oddających krew- w Wałbrzychu zamiast około 50 dziennie krew oddaje 10 – 12 osób.Najbardziej potrzebna jest krew grupy 0RH-.

    Liczy się każda kropla krwi, która może uratować zdrowie i życie. W szpitalach ludzie czekają na krew, bezcenny lek, którego nie można kupić w żadnej aptece – źródłem krwi jest wyłącznie zdrowy człowiek. Nie czekaj, zgłoś się do Centrum Krwiodawstwa w Wałbrzychu lub na akcje wyjazdowe. Szczegóły na www.rckik.walbrzych.pl.

    W Wałbrzychu krew można oddawać przy ulicy Chrobrego 31  od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 13.00, w Świdnicy w każdy czwartek w przychodni Ars Medica przy ul. Marii Konopnickiej w godzinach 8.00 – 12.00.

    Tym najcenniejszym darem mogą się podzielić osoby pełnoletnie, zdrowe, ważące ponad 50 kg. Do oddania krwi należy zgłaszać się po śniadaniu, mieć ze sobą dokument stwierdzający tożsamość z aktualnym zdjęciem i numerem Pesel.