Pomoc dla świdnickich uczniów

  0

  Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy informuje, że w dniach od 1 do 15 września 2011 r. przyjmowane będą wnioski o udzielenie pomocy materialnej dla uczniów w formie stypendium szkolnego i zasiłku szkolnego. Druki wniosków o przyznanie prawa do stypendium szkolnego lub zasiłku szkolnego będą do odbioru w szkołach od 22 sierpnia. Do wniosku należy dołączyć dokumenty (zaświadczenia) potwierdzające wysokość dochodu netto otrzymanego w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku, czyli w sierpniu 2011 r.

  Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy mieści się w budynku Urzędu Miejskiego, ul. Armii Krajowej 49, pok. nr 1, parter.

  W roku szkolnym wsparcie otrzymuje około 300 uczniów świdnickich szkół podstawowych i gimnazjów. Wysokość stypendiów i zasiłków zależy od dochodu na osobę. Najwyższe to 182 złote miesięcznie przy dochodzie poniżej 35,10 zł miesięcznie na osobę, najniższe 72,80 zł przy dochodzie w granicach od 140,44 do 351 zł.

  Poprzedni artykułDramatycznie brakuje krwi
  Następny artykułSkubnęli 1100 litrów paliwa