Trzecie miejsce UKS Świdnica

5

Siatkarze UKS Świdnica zajęli III miejsce w Polsce w kategorii młodzieżowej.

Wielki Finał drugiej edycji Amatorskiej PlusLigi miał miejsce w Gdańsku, gdzie cztery najlepsze ekipy w dwóch kategoriach wiekowych walczyły o miano najlepszej amatorskiej drużyny w kraju. W hali Ergo Arena w kategorii młodzieżowej zwyciężył zespół BAQ Club Volleyball Team Kędzierzyn Koźle, a w finale kategorii Open pierwsze miejsce zajęła drużyna Kar-lab z Gdyni.

Zmagania Amatorskiej Plus Lidze rozpoczęły się w kwietniu. Do rozgrywek w Plus Lidze zgłosiło się aż 400 zespołów. Najlepsze ekipy przebiły się do fazy ligowej, która była rozgrywana w ośmiu miastach Polski. – Tak dużego zasięgu i rozmachu nie ma żaden inny amatorski turniej siatkarski w naszym kraju. Wszystkie zespoły podzielone były na dwie kategorie młodzieżową i open, drużyny przez ponad dwa miesiące walczyły o wejście do półfinałów i kolejno finałów, które odbyły się w dniach 8-10 lipca 2011 na hali Gedanii i w hali ERGO Arena w Gdańsku – tłumaczy Marcin Kuc, trener UKS Świdnica.

W klasyfikacji generalnej Plus Ligii kategorii młodzieżowej pierwsze miejsce zajęła drużyna z Kędzierzyna-Koźla pokonując UKS Leśnik Biłgoraj, na trzecim miejscu uplasował się UKS Świdnica.

Występ w Amatorskiej Plus Lidze zakończyliśmy wielkim sukcesem! Zabrakło nam sportowego szczęścia, aby w półfinale wygrać z UKS Leśnik Biłgoraj (0:2 w setach 18:25 i 30:32). W meczu o trzecie miejsce zespół UKS Świdnica pokonał Gladiatorów Poznań (2:0 w setach 25:15 i 25:18) – informuje Kuc.

– Zespół nabiera doświadczenia, stawia coraz śmielej pierwsze kroki na ligowych parkietach. Zawodnicy trenują ze sobą od listopada ubiegłego roku, swoją determinacją i pracą pokazują wszystkim, że warto w nich inwestować. Z każdym wyjazdem coraz bardziej wierzą w swoje umiejętności. Jechaliśmy tam, aby walczyć o jak najwyższe miejsce i godnie reprezentować Świdnicę – trener Marcin Kuc.

Marzeniem zawodników, trenera i rodziców jest przystąpienie do rozgrywek IV-ligowych, jednak do pełni szczęścia brakuje pomocnej dłoni. Aby założenia Zarządu Klubu mogły być zrealizowane w stu procentach potrzebny jest nam większy budżet niż dotychczas. Dlatego Klub zwraca się z gorącą prośbą do sympatyków, kibiców, byłych zawodników oraz lokalnych przedsiębiorców, chcących wspomóc nasz klub finansowo.

– Chciałbym bardzo podziękować pani Annie Koronczewskiej za pomoc w organizacji wyjazdów oraz opiekę nad zespołem podczas wszystkich turniejów oraz panu Piotrowi Kołodziejowi za bardzo dobrą współpracę – trener Marcin Kuc.