Dodatkowe patrole za 15 tysięcy

  5

  Więcej patroli policyjnych w czasie wakacji, tak zadecydowali radni i przekazali na ten cel świdnickiej policji 15 tysięcy złotych. – Sprawa dotyczy tzw. patroli ponadnormatywnych. Dodatkowe patrole pojawiają się tam, gdzie są najbardziej potrzebne – mówi wójt gminy wiejskiej Świdnica Teresa Mazurek i dodaje. – Wiadomo, że w wakacje rośnie liczba drobnych przestępstw, kolizji drogowych więc zwiększenie liczby policyjnych patroli jest jak najbardziej uzasadnione, szczególnie wieczorami.


  Dofinansowanie, które Gmina przekazała Policji pozwoli zrealizować zadania z zakresu służby prewencyjnej. Policjanci nie tylko wyjdą na gminne ulice i drogi,  by dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, ale także będą wspierać różnego rodzaju działania interwencyjne.

  Jak informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Świdnicy.  – Nie jest to pierwsza akcja tego typu – patrole ponadnormatywne pojawiły się w Gminie Świdnica już w 2008 roku. Dzięki nim udało się m.in. zatrzymać osoby poszukiwane listami gończymi, posiadające narkotyki lub kierujące w stanie nietrzeźwości. Zatrzymano również wiele dowodów rejestracyjnych ze względu na stan techniczny pojazdów, a także wręczono kilkaset mandatów za przekroczenie prędkości. Podjęto także wiele innych interwencji.

  Mundurowi czekają też na informacje od mieszkańców, którzy mogą im wskazać miejsca, na które szczególnie należy zwrócić uwagę. Każdy mieszkaniec gminy ma również możliwość bezpośredniego kontaktu z dzielnicowymi w siedzibie Urzędu Gminy. W każdy wtorek, dzień przyjęć interesantów, pełnią oni dyżur w godz. 9.00-13.00. Poza wyznaczonym terminem istnieje możliwość kontaktu telefonicznego:

  Asp. Remigiusz Strzelczyk

  tel. +48-788-142-963

  REJON SŁUŻBOWY

  Lutomia Dolna, Lutomia Górna, Lutomia Mała, Stachowice, Stachowiczki, Bystrzyca Górna, Burkatów, Grodziszcze, Krzyżowa, Wieruszów, Opoczka, Bojanice, Makowice.

  Asp. Grzegorz Kaszubowski

  tel. +48-889-296-477

  REJON SŁUŻBOWY

  Witoszów Dolny, Witoszów Górny, Pogorzała, Mokrzeszów, Komorów, Słotwina, Lubachów, Bystrzyca Dolna, Złoty Las, Jakubów, Modliszów.

  Mł. Asp. Grzegorz Mróz

  tel +48-888-283-905

  REJON SŁUŻBOWY

  Zawiszów, Sulisławice, Wiśniowa, Panków, Niegoszów, Wilków, Pszenno, Jagodnik, Miłochów, Gogołów, Boleścin, Krzczonów.

  Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
  Ul. Ofiar Oświęcimskich 15; 58-100 Świdnica
  Pokój 22
  Tel. 74-858-23-02

  Poprzedni artykułCięcia etatów w oświacie
  Następny artykułTrzecie miejsce UKS Świdnica