Zajrzyj na budowę

  9

  Już nie jedna, a dwie kamery śledzą prace przy odbudowie wieży ratuszowej. Druga kamera pojawiła się już jakiś czas temu.

  Urządzenie, które zostało zamontowane na początku inwestycji i dzięki, któremu mogliśmy podglądać budowę wieży ratuszowej przestało obejmować swoim zasięgiem dotychczasowe prace. Z tego powodu konieczne było zainstalowanie kamery, która obejmie cały plac budowy, łącznie z rosnąca jak na drożdżach wieżą -usłyszeliśmy w świdnickim magistracie. Jednak magistrat nie zrezygnował z demontażu pierwszego urządzenia i w tej chwili plac budowy podglądają dwie kamery.

  Dzięki zdjęciom pochodzącym z  kamery zainstalowanej na początku inwestycji  świdniczanin Michał Nadolski zmontował film poklatkowy. Wykorzystał w nim 1963 zdjęcia pochodzące z placu budowy. Pierwsze obrazy wykorzystane w filmie  pochodzą z 22 lipca 2010 roku. Klip kończy się na zdjęciu pochodzącym z 30 stycznia 2011 roku.

  Kliknij i zajrzyj na budowę

  Zobacz film Michała Nadolskiego

  [photospace]

  ***

  „Rewaloryzacja bloku śródrynkowego wraz z restytucją wieży ratuszowej w Świdnicy” to projekt realizowany z funduszy unijnych w ramach rewitalizacji miasta. Według planu roboty budowlane będą kosztowały 7,85 mln zł, z czego ok. 5,5 mln zł pochodzić będzie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Prace rozpoczęły się 6 czerwca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zakończą się na jesieni 2011 r.

  Poprzedni artykułTrzecie miejsce UKS Świdnica
  Następny artykułPraktykanci zadowoleni