Praktykanci zadowoleni

  2

  Pięcioosobowa grupa młodych Niemców, odbywających w Świebodzicach praktyki zawodowe, wróciła już do swoich domów. Przez dwa miesiące – maj i czerwiec – młodzi ludzie pracowali w prywatnych firmach i jednostkach samorządu, zdobywali nowe umiejętności, poznawali język i kulturę polską. Praktyki zawodowe dla bezrobotnych młodych Niemców w Świebodzicach to efekt przystąpienia gminy Świebodzice do partnerskiego projektu transgranicznego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Partnerami są: Wojewódzki Urząd Pracy w Saksonii oraz spółka komunalna Aufbauwerk w Lipsku.

  – Młodzi ludzie odjechali bardzo zadowoleni, podobały im się nie tylko zajęcia, które wykonywali, ale także otwartość, kultura i życzliwość z jaką spotkali się w naszym mieście – mówi Marzena Korona-Kruk, szefowa Wydziału Promocji UM, która opiekowała się stażystami. – Pozostawili po sobie miłą pamiątkę: fantazyjnie wymalowaną pracownię muzyczną w Miejskim Domu Kultury, przyozdobioną m. in. panoramą Lipska.

  Praktyki w pełni finansuje saksoński urząd pracy. Kolejna grupa Niemców przyjedzie do Świebodzic w październiku. Niemieccy bezrobotni gościli już w Świebodzicach w ubiegłym roku, Cały projekt potrwa do czerwca 2012 roku.  Poprzedni artykułZajrzyj na budowę
  Następny artykułDroga na Wałbrzych zamknięta!