Dzieci Europy – odwiedź Krzyżową

  1

  Ceramika, taniec, ekspresja ruchowa – taki kunszt dziecięcy będą mogli podziwiać wszyscy zainteresowani już dzisiaj,7 lipca, w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej. Wystawa prac artystycznych dzieci w wieku 8-12 lat z Polski i Niemiec z różnych środowisk społecznych będzie miała miejsce w ramach podsumowania projektu „My dzieci Europy!”. Projekt otrzymał w tym roku nagrodę im. Tadeusza Szymańskiego, przyznawaną przez ewangelicką Inicjatywę „Zeichen der Hoffnung – Znaki nadziei e.V.”.

  „My dzieci Europy!“ to poznawanie sztuki i nauka przez zabawę, bez ocen i zadań domowych, latem – kiedy dzieci są daleko od szkoły. Jest to interdyscyplinarny projekt, u którego podstaw leży różnorodność metod artystycznych i pedagogicznych prowadzących do żywiołowej współpracy wszystkich osób zaangażowanych w projekt. W ramach zajęć promowane są głównie wartości europejskie i rozwój tożsamości europejskiej u ich uczestników. W centrum projektu znajdują się warsztaty artystyczne z zakresu plastyki, sztuki, ceramiki, teatru oraz tańca, prowadzone przez doświadczonych pedagogów oraz wykładowców uczelni artystycznych: Beatę Fertałę – Harlender, Małgorzatę Somerfeld – Lasko i Jakuba Gontarskiego. Podczas interdyscyplinarnych warsztatów tematycznych młodzi uczestnicy szukają odpowiedzi na pytania: czym jest Europa? jakie przynosi ze sobą szanse? jak można w niej aktywnie uczestniczyć? – odwołując się przy tym do aktualnego tematu roku Unii Europejskiej.
  W międzynarodowych grupach dzieci doświadczają obcowania z innymi kulturami, językami, światopoglądami i tradycjami. Intensywnie spędzą wspólnie czas, tworząc, komunikując się ze sobą i poznając siebie nawzajem.

  Wielka finałowa prezentacja wyników warsztatów, podczas której dzieci i młodzież zaprezentują efekty własnej pracy odbędzie się 7 lipca o godzinie 19:00 w sali wielofunkcyjnej na terenie Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

  Wstęp wolny!

  Poprzedni artykułUczeń dyrektorem
  Następny artykułWięcej ciepła dzięki unijnym dotacjom