Uczeń dyrektorem

  5

  Jacek Iwancz zastąpi Bogusława Wojskowicza na stanowisku dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Wieloletni szef prestiżowej szkoły przechodzi na emeryturę. Dotychczasowy wicedyrektor był jedyną osoba, która zgłosiła się do konkursu ogłoszonego przez starostwo powiatowe. Wczoraj zapadła decyzja o jego wyborze.

  – Wiem, że przede mną niełatwe zadanie – przyznaje Jacek Iwancz – Przez lata zarówno uczniowie,  znakomici nauczyciele, jak i dwaj wyjątkowi dyrektorzy, Zenon Michalczyk i Bogusław Wojskowicz, stworzyli niezwykłą atmosferę i markę tej szkoły. Będę czerpał z dotychczasowych doświadczeń i zrobię wszystko, by utrzymać wysoki poziom nauczania.

  Jacek Iwancz jest absolwentem II LO. Maturę zdawał w 1989 roku i jako nauczyciel chemii po studiach na Uniwersytecie Wrocławskim wrócił w 1994 roku. Od 2002 pełni funkcję wicedyrektora. – Zawsze lubiłem swoją szkołę, a praktyki studenckie przekonały mnie, że chcę uczyć. Początki były trudne, bo nagle moi wychowawcy stali się kolegami. Ten etap mam już za sobą i chętnie podejmuję nowe wyzwanie.

  Wśród najważniejszych zadań nowy dyrektor wymienia dostosowanie pracy szkoły do nowych wymogów programowych, które zaczną obowiązywać od 2012 roku. Ma także nadzieję, że uda mu się dokończyć rozpoczęte przez poprzednika starania o naprawę schodów przed głównym wejściem. – Został już ogłoszony przetarg, może uda się zdążyć przed 1 września – mówi Jacek Iwancz i dodaje, że liczy także na wybudowanie planowanego boiska przy szkole.

  Nowy szef liceum jest żonaty, ma 9 – letnią córkę, a wolny czas najchętniej spędza na wędrówkach. Funkcję dyrektora obejmie 1 września.

  asz

  Poprzedni artykułSpis kontrolny do 11 lipca
  Następny artykułDzieci Europy – odwiedź Krzyżową