Trzy oblicza fotografii

  0

  Po raz kolejny odkryjemy oblicze fotografików świebodzickich, a wśród nich nie tylko młode pokolenie artystów pasjonujących się fotografią, ale również pokolenie dojrzałe pełne świeżości. Fotografie prezentowane podczas wernisażu z pewnością zachwycą swoją formą i treścią oraz portretem, krajobrazem i reportażem. Fotografię portretową zaprezentują Bartłomiej Fijałkowski i Łukasz Wróblewski, reportażową – Ryszard Mukoid.

  Bartłomiej Fijałkowski większość swojego czasu spędza w pogoni za światłem i kolorem. Fotografia stała się jego stylem życia i nieustanną podróżą w nieznane. Jak sam mówi: Pewnego dnia spojrzałem przez obiektyw i ujrzałem inny świat. Świat, który mnie wciągnął i który mnie zachwycił. Wtedy właśnie narodziła się moja miłość do fotografii, która z czasem przerodziła się w coś więcej … .

  Dla Łukasza Wróblewskiego fotografowanie ludzi jest również sposobem na życie. Wykreowane obrazy dają mu najwięcej radości – Moje fotografie cechuje, minimum emocji na twarzach modelek, a także często wyblakłe kolory. Stawiam na prostotę formy. Zdjęcia tworzę głównie w plenerze, korzystając ze światła dziennego.

  Natomiast za sprawą Ryszarda Mukoida będziemy mieli możliwość poznania rzeczywistości widzianej oczami reportażysty. Fotograf – pasjonat zajmuje się fotografią analogową od zawsze, a przed wszystkim fascynują go przyroda i reportaż. W swojej pracy ceni sobie elementy ruchu, kompozycji oraz światła i cienia. Ryszard Mukoid przez swoje fotografie pragnie pokazać to, co niezauważalne – upływający  czas.

  Już 20 maja (piątek) o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach będziemy mieli niepowtarzalną okazję skonfrontowania świata widzianego oczami naszych fotografików. Zapraszamy na wernisaż fotografii portretowej i reportażowej – wystawa potrwa do 17 czerwca. Jeśli tylko warunki pogodowe będą sprzyjające otwarcie wystawy w plenerze – w ogrodzie MDK.

  Aneta Sterna, MDK

  Poprzedni artykułŚwidniccy iluzjoniści w „Mam Talent”
  Następny artykułEliza Wołowicz najpiękniejsza!