Eliza Wołowicz najpiękniejsza!

  18

  Pochodząca ze Świdnicy  Eliza Wołowicz została najpiękniejszą Polką w Holandii! Została wybrana spośród 10 finalistek podczas zakończonej późno w nocy w niedzielę gali w Hadze. Jedną z nagród dla Miss Poland in Holland jest udział w wyborach Miss Polski.


  Eliza Wołowicz mieszka i pracuje w Tilburgu. W rozmowie z Polskim Radiem wyraziła nadzieję, że teraz jej życie będzie bardziej interesujące. Jest pierwszą „Miss Poland in Holland”. Ambicją organizatorów jest organizowanie wyborów co roku. Ideą przewodnią imprezy jest przede wszystkim promocja tutejszej Polonii.

  Jurorka konkursu Beata Bruggeman-Sękowska uważa, że organizowanie takiej imprezy to wspaniała inicjatywa. „Niestety, wizerunek Polaków jest tu bardzo negatywny. Polska kojarzy się Holendrowi z tanią siłą roboczą, z dobrą wódką i dobrą kiełbasą, i na tym się to kończy. Pokazanie pięknej kobiety, która jednocześnie jest kobietą inteligentną i równocześnie zorganizowanie fajnego programu artystycznego, przybliża Polskę i pokazuje ją w bardziej korzystnym świetle. Dlatego uważam, że jest to pomysł na dziesiątkę” – mówi Beata Bruggeman-Sękowska. Podobne opinie wyrażali tak Polacy, jak i Holendrzy, którzy uczestniczyli w gali Miss Poland in Holland.

  /za Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Jolanta van Grieken-Barylanka, Haga/dabr

  Poprzedni artykułTrzy oblicza fotografii
  Następny artykułChlebowski chce do senatu!