Nowe huśtawki i bujaki w całym mieście

  7

  Place zabaw w parku Centralnym, Jana Kasprowicza oraz przy ul. Prądzyńskiego zostały jeszcze przed 1 czerwca doposażono w nowe  huśtawki i bujaki na sprężynach. Łącznie ustawiono 9 nowych, kolorowych bujaków oraz 3 podwójne  huśtawki. Wszystkie urządzenia posiadają certyfikaty bezpieczeństwa.

  Wcześniej, bo jeszcze w kwietniu w piaskownicach wymieniony został piasek. Regularnie naprawiane są urządzenia do zabawy, które obecnie znajdują się na placach zabaw. Za nowe urządzenia i ich montaż miasto zapłaciło 39 tys. zł. Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Kończą się prace przy urządzaniu nowego placu zabaw na przebudowywanym pl. św. Małgorzaty. W ramach inwestycji przewidziano zupełnie nowe miejsca do zabawy. Na wygrodzonym terenie ustawione zostały huśtawki, bujaki, stół do tenisa, karuzela, wieża ze zjeżdżalnią, pomost wiszący z belkami, drabinką i przeplotnicą.

  Rekordowa kwota, ponad 600 tys. zł zostanie przeznaczona na urządzenie placów zabaw przy trzech Szkołach Podstawowych nr 6, 105 i 315 (o czym Swidnica24.pl już wcześniej informowała, przyp. Red.). Połowę tej kwoty miasto pozyska dzięki rządowemu programowi „Radosna Szkoła”. Nowe place zabaw wyposażone zostaną w zestawy sprawnościowe i do zabawy m. in. ze zjeżdżalniami, huśtawkami, ruchomymi pomostami. Urządzenia staną na specjalnej nawierzchni amortyzującej upadki. W czerwcu placówki oświatowe ogłoszą przetargi, które mają wyłonić wykonawców placów zabaw. Nowe obiekty będą gotowe na przełomie września i października 2011 r. Dodatkowo w ramach rządowego programu SP nr 105 za 17 tys. zł zakupi pomoce dydaktyczne do sal lekcyjnych.

  Prócz tego miasto Świdnica przystępuje do konkursu organizowanego przez firmę Nivea, która z okazji swoich 100. urodzin chce ufundować 100 placów zabaw w całej Polsce. Aby zwiększyć szansę, że taki plac zabaw powstanie  w Świdnicy konieczne będzie głosowanie na zgłoszoną przez miasto propozycję. Szczegóły wkrótce.

  Stefan Augustyn

  rzecznik prasowy

  Urzędu Miejskiego w Świdnicy

  Poprzedni artykułPolicja kontroluje autokary
  Następny artykułMatematyczne zmagania 4 powiatów