Matematyczne zmagania 4 powiatów

  1

  26 i 27 maja rozpoczną się międzypowiatowe zmagania najlepszych matematyków z czterech partnerskich powiatów: świdnickiego, kartuskiego, łowickiego i tatrzańskiego. Pomysłodawcą organizacji wspólnego konkursu jest Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy.

  Mechanik jako szkoła typowo techniczna promuje i wspiera młodych matematyków, organizując m.in. Powiatowy Konkurs Matematyczny. W tym roku jednak impreza będzie miała nieco inny charakter. Konkurs rozszerzony został o etap międzypowiatowy. Najlepsi matematycy z powiatu świdnickiego będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w konfrontacji z rówieśnikami z powiatów: kartuskiego, łowickiego i tatrzańskiego.

  Etap lokalny zorganizowano jednocześnie w czterech partnerskich powiatach, gdzie uczniowie zmagali się z tymi samymi zadaniami. Najlepszymi matematykami powiatu świdnickiego okazali się uczniowie II LO: Mateusz Krzykowski (I miejsce), Bartłomiej Rzeszotarski (II miejsce), Dorota Janik (III miejsce) i Michał Sławiński (IV miejsce). Tym samym to właśnie oni będą nas reprezentować podczas etapu ponadregionalnego w Świdnicy. Międzypowiatowe zmagania pozwolą wyłonić najlepszego matematyka w kategorii indywidualnej i drużynowej.

  Spotkanie młodzieży z Kartuz, Łowicza i Zakopanego to także doskonała forma promocji naszego regionu. Młodzi matematycy wraz z opiekunami spędzą w Świdnicy dwa dni, będzie więc okazja nie tylko do zwiedzania, ale i integracji. A już za rok inny powiat będzie kontynuował międzypowiatową matematyczną przygodę.

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułNowe huśtawki i bujaki w całym mieście
  Następny artykułPijany i agresywny tatuś