Policja kontroluje autokary

  7

  Do końca czerwca br.na ul.Esperantystów w Świdnicy -stacja PKN ORLEN będzie działał punkt kontroli autokarów. Codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 6.30-8.30 na stacji dyżur pełnić będą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy dokonają sprawdzenia autokaru wyjeżdżającego na wycieczkę.

  Przede wszystkim skontrolowany zostanie stan trzeźwości kierowcy, sprawdzone zostaną uprawnienia do prowadzenia autokarów oraz czy autokar posiada aktualne badania techniczne. Organizatorów wycieczek prosimy o wcześniejsze informowanie policjantów o wyjazdach autokarów.

  Od początku maja policjanci Wydziału Ruchu drogowego skontrolowali 82 autokary, niestety niektóre z nich nie wyjechały z dziećmi na wycieczki z powodu złego stanu technicznego. Kierowcom tych autokarów zatrzymane zostały dowody rejestracyjne oraz zostali ukarani mandatami karnymi za zły stan techniczny pojazdu.

  Powiatowy Punkt Kontroli Autokarów zostaje uruchomiony w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego oraz w celu usprawnienia kontroli dużej ilości autokarów wiozących dzieci na wycieczki w miesiącu czerwcu.

  Katarzyna Czepil KPP Świdnica

  Poprzedni artykułO ściekach i nazwach ulic na sesji
  Następny artykułNowe huśtawki i bujaki w całym mieście