Oni już mają indeksy

  4

  15 uczniów strzegomskiego „ogólniaka” otrzymało certyfikaty Politechniki Wrocławskiej, a dwóch prymusów już dzisiaj może cieszyć się z indeksów na wymarzoną uczelnię. Przed uczniami wprawdzie jeszcze matura, ale niedawne sukcesy na Politechnice to dowód na świetne przygotowanie uczniów do egzaminu dojrzałości.

  Program, do którego zgłosili się strzegomscy licealiści to „Studium Talent 2010/2011” i organizowany był przez Politechnikę Wrocławską. Uczniowie w ramach programu musieli wziąć udział w serii wykładów i zmierzyć się z materiałem ponadprogramowym z zakresu matematyki i/lub fizyki. Wykłady odbywały się co sobotę i trwały przez jeden semestr akademicki. Na zakończenie wykładów odbyły się kolokwia sprawdzające nabytą wiedzę.

  Za zaliczenie kolokwium można było otrzymać certyfikat i zależnie od uzyskanej oceny od 30 do 60 punktów rekrutacyjnych na wszystkie wydziały Politechniki Wrocławskiej, a za piątkę lub szóstkę – indeks na dowolny kierunek na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki.- mówi Patryk Stopyra, któremu udało się wywalczyć indeks na wymarzoną uczelnię.

  Uczniowie już dzisiaj doceniają wagę udziału w programie. Podkreślają, że materiał, który był omawiany na wykładach przyda im się zarówno w liceum jak i na studniach.

  Wyjazdy na „Studium Talent” pozwoliły nam poznać Politechnikę Wrocławską od wewnątrz, czyli rozmieszczenie budynków i strukturę samego wykładu. Przekonaliśmy się także, że wybrana uczelnia jest tą, w której chcielibyśmy kontynuować edukację. – dodaje Janusz Borysiuk, który podobnie jak Patryk ma już indeks w rękach.

  Tak dobre wyniki w kolokwiach to – oprócz ciężkiej pracy uczniów – zasługa wykładowców uczelni: doc. dr Janusza Górniaka (matematyka) i dr Jana Szatkowskiego (fizyka), ale także pomocy nauczycieli strzegomskiego LO: Ewy Tutki (matematyka) oraz Liliany Kilian (fizyka).

  Sukcesy naszych uczniów cieszą szczególnie, ponieważ uzyskane certyfikaty i indeksy znacznie ułatwiają dostanie się na prestiżowe kierunki i nasi maturzyści nie muszą się martwić o przyszłe studia. – podsumowuje dyrektor LO Tomasz Marczak

  Certyfikaty otrzymały następujące osoby
  Balawender Adam – matematyka
  Borysiuk Janusz – matematyka, fizyka
  Burzyńska Katarzyna – fizyka
  Dudzik Mateusz – matematyka, fizyka
  Dudziński Adam – matematyka, fizyka
  Dyrda Karolina – fizyka
  Grycz Jarosław – matematyka
  Kacprzak Jakub – fizyka
  Papież Czarek – matematyka, fizyka
  Smyk Michał – matematyka
  Stopyra Patryk – fizyka
  Wołoch Grzegorz – matematyka
  Zajączkowski Paweł – fizyka
  Zalewski Mateusz – fizyka
  Zięba Tomasz – matematyka

  Indeksy otrzymali
  Borysiuk Janusz – fizyka
  Stopyra Patryk – fizyka

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułBądź dumny, wywieś flagę
  Następny artykułByło źle, będzie okay?