Bądź dumny, wywieś flagę

  13

  Świdnicki Hufiec ZHP jak co roku pod takim właśnie hasłem zachęca mieszkańców Świdnicy do manifestowania patriotyzmu. – Wzruszamy się, gdy nasi sportowcy wygrywają zawody i grany jest Mazurek Dąbrowskiego, jesteśmy wtedy dumni, panuje nastrój uniesienia. Szacunek do Polskiej Flagi wynosi się z domu rodzinnego – pokażmy naszym dzieciom, wnukom jak okazywać cześć naszej biało-czerwonej – tak harcmistrz Piotr Pamuła przekonuje, by wywiesić flagę w oknie swojego domu.

  W tym roku powodów jest więcej niż zwykle.1 Maja to nie tylko Święto Pracy, ale również Dzień Beatyfikacji Jana Pawła II.
  2 Maja to Dzień Flagi – najmłodsze święto ogłoszone przez Sejm RP. Intencją, która przyświecała ustanowieniu tego święta to potrzeba uzupełnienia bardzo skąpej wiedzy naszego społeczeństwa na temat historii polskich symboli narodowych. I wreszcie 3 Maja – Narodowe Święto Konstytucji.

  Flagi można kupić w siedzibie Hufca ZHP przy ulicy Lelewela 18 w godzinach od 8.00 do 15.00. Ceny nie są wygórowane:

  – flaga 100×60 cm – 15,00 zł netto
  – flaga 100×60 cm z drzewcem – 20,00 zł netto
  – uchwyt na flagę pojedynczy – 15 zł netto

  – Przykro mi to mówić, ale w ubiegłych latach wielkiego zainteresowania nie było – przyznaje Piotr Pamuła. – Przed majowymi świętami pojawiało się 10-15 chętnych. Może tym razem będzie lepiej?

  W tym roku będzie też okazja do zaopatrzenia się w polską flagę za darmo. Z inicjatywy Urzędu Miejskiego 100 sztuk biało-czerwonej i 250 kotylionów w barwach narodowych  będzie rozdawanych wśród uczestników 3-majowych uroczystości, które właśnie 3 maja rozpoczną się o godzinie 12.00 przed kościołem pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

  Na ulicach Świdnicy na zlecenie UM zostanie wywieszonych ok. 1000 flag. Większość zostanie zdjęta 4 maja, tylko w Rynku i na placu Grunwaldzkim zostaną do 9 maja.

  opr. asz

  Poprzedni artykułAmatorzy mięsa z frytkami
  Następny artykułOni już mają indeksy