Jakie kino przy Galerii Świdnickiej?

  19

  W lokalnej prasie Ziemi Kłodzkiej pojawiła się  krytyka  repertuaru kina Cinema3D przy galerii Twierdza Kłodzko. W Gazecie Kłodzkiej o swoim rozczarowaniu mówi jedna z czytelniczek. – Z niecierpliwością czekaliśmy na powstanie tego kina. Tymczasem grają trzy filmy na tydzień, w tym 2 dla dzieci. Cinema3D z 4 salami na 920 miejsc od przyszłego roku ma działać przy Galerii Świdnickiej. Kino jest tak samo oczekiwane jak w Kłodzku. Czy nie będzie zawodu?

  Cinema3D zostało stworzone na potrzeby sieci galerii firmy Rank Progress. Kino w Kłodzku powstało jako pierwsze w styczniu tego roku. Repertuar budzi wątpliwości także ze względu na terminy wyświetlania premier. I tak „Poznasz przystojnego bruneta” w Kłodzku pojawi się 15 kwietnia, gdy we wrocławskim Heliosie ten film grany jest od 11 marca. „Sucker Punsh”, Kłodzko – 18.04, Wrocław – 25.03; „Krzyk 4” – Kłodzko 22. 04, we Wrocławiu 15.04.

  O wątpliwościach i planach wobec Świdnicy rozmawiamy z Jarosławem Pantolem, wiceprezesem Cinema3D.

  Skąd taka różnica między terminami premier we Wrocławiu i w Kłodzku?

  – Do tej pory w Kłodzku w 3 salowym kinie, które ma 760 foteli pokazaliśmy 13 filmów premierowych. Dla porównania we Wrocławiu, sieć o której pani mówi ma dwa kina z 16 ekranami i blisko 3600 fotelami. Trudno zatem porównywać te dwie wielkości. Od otwarcia w C3D w Kłodzku wyświetliliśmy 30 filmów, z czego prawie połowa to były premiery. Staramy się pokazywać naszym widzom także te obrazy, których nie mogliśmy pokazać premierowo a na to zasługują. To jest normalna praktyka. Dzięki temu nasz repertuar jest ciekawszy dla widza. Jednak zawsze pierwszeństwo mają nowości. Pamiętajmy o jednej bardzo ważnej sprawie rządzącej branżą kinową (tu zdradzę trochę kuchni)– film premierowy ma swoje prawa, a najważniejszym z nich jest wyłączność w określonym czasie. Co oznacza, że jeśli chcemy pokazać 3 filmy premierowe w 3 salowym kinie – nie wyświetlimy już w tym czasie nic więcej… A zależy nam przecież na nowościach. Sprawa kolejna to dobór filmów premierowych – ponieważ nie możemy pokazać wszystkich, wybieramy te najciekawsze i najbardziej oczekiwane. Już dziś mogę zapowiedzieć premiery Thora 3D, Piratów z Karaibów4 3D, Transformers 3, Gnomeo i Julia 3D, Ksiądz 3D, Harry Potter i Insygnia Śmierci cz2., Kung Fu Panda 2, Auta 2 i wiele innych.

  Czy w Świdnicy, podobnie jak w Kłodzku, przez cały tydzień do wyboru będą tylko 3 filmy (lub 4, bo sal ma być o 1 więcej)? Jeśli tak, to dlaczego?

  – Kino w Świdnicy będzie miało 4 sale, więc z pewnością będziemy mieli większe możliwości planowania repertuaru.

  Czy Cinema3D nie obawia się, że świdniczanie będą nadal jeździć do kina do Wrocławia czy Wałbrzycha, jeśli oferta na miejscu będzie podobnie przygotowana jak w Kłodzku?

  – Nie obawiamy się tego. Mogę zapewnić świdniczan, że w naszym kinie zobaczą wszystkie najważniejsze filmy premierowe w tych samych terminach co widzowie we Wrocławiu, Poznaniu czy Warszawie.

  Agnieszka Szymkiewicz

  Poprzedni artykułDebata o szpitalu w Żarowie
  Następny artykułUnia wspiera szkoły specjalne